Yemek Fotoğrafçısı – Ankara Yiyecek ve Gıda Fotoğraf Çekimi

Yemek Fotoğrafçısı – Ankara Yiyecek ve Gıda Fotoğraf Çekimi

Online tabanlı alışveriş sitelerinde veya ürün tanıtımı amaçlı materyallerde ürün fotoğrafları, müşterilerin en dikkat ettiği noktadır. Çoğu zaman fotoğrafın kalitesine göre ürün satış oranı artmaktadır. Bu nedenle de ürün fotoğrafçılığı oldukça titizlik gerektirmektedir. Durum böyle olunca ürün fotoğrafçılığı başlı başına uzmanlık isteyen hal alıyor. Size profesyonel şekilde ürün fotoğraf çekimi hizmeti sunmaktayız. iletisim@arifemreeryilmaz.com veya +90 (551) 945 3328 nolu numaramız üzerinden iletişime geçiniz.

Yemek Fotoğrafçılığı Hizmeti

Yemek fotoğrafçılığı, doğum fotoğrafçılığında olduğu şeklinde kamerayla çalışmanız lazım. Ancak iyi bir fotoğraf makinesi, kaliteli yemek fotoğrafları için yeterli değildir.Kaliteli bir yiyecek fotoğrafları çekmek adına, yiyecek pişirme tekniklerinden insan psikolojisine varana dek kapsamlı bir yelpazede tespit ve deneyim birikiminizin olması lazım. Kriter  pişen yemeğin pişmenin etkisi altında açığa çıkan görüntüsünü düzelterek, iştah açıcı malzemeler üretmek. Yemek fotoğrafçılığında özel teknik uygulanır. Bu teknikler arasında, yiyeceği iştah açıcı bir görünüme sokmak ve yiyecek tabağını incelikle süslemek yer alır. Yemek fotoğrafçılığında, fotoğraf deneyiminden yararlanılırken, görsel yetenekte büyük bir önem taşımaktadır. Çoğu kaliteli yemek fotoğraflarında tabak üzerindeki sebzeleri bir bir seçmek ve konumlandırmak yeterli olmuyor. Durumu bir adım öteye taşıyarak bu yiyecekleri boyamak hatta plastik objeler kullanmaya kadar çıkabiliyor.

Tanıtım afişlerinde veya yiyecek menülerinde gördüğünüz parlayan sebzelerin gerçekte bu kadar canlı olmadığını ve parlamadığı bir gerçektir. Çünkü pişmiş gıdalarda Yiyecek piştiğinde dış görünümünün şekil değiştirmesi, renk kaybı gibi sorunlar kaliteli bir imaj fotoğrafın elde edilmesi konusunda en çok yaşanan dertlerden birisidir. Yemek fotoğraflarında renk seçimi arka plan kullanımı ve parıltı, yemek konusunda iştahınızın açılmasına sebep olmaktadır ve kaliteli bir yemek fotoğrafının amacı da budur. Tüm bu ayarlamaların yanında Yemek fotoğrafçılığı beraberinde yemek stilistliği ile uzmanlık ve profesyonellik gerektiren bir hal alıyor.

Yemek tabağının dizaynı ve yemek pişirme şekli görsel şölen yaratma konusunda önemli bir kaç adımdan biridir. Tek çekilen ürünler tatlılar veya sebzeler değildir. Et servisi edilen ürünlerin fotoğraf çekiminde masa ve bardak kullanımı da önem taşımaktadır. Çekimlerde, masa düzenini bilgisi önemlidir. Bu bilgiye sahipseniz hangi bardağın nerede duracağını zorluk çekmeden belirleyebilirsiniz ,

Yiyecek pişirme tekniklerine hakimseniz bu bilgi birikimi görsel oluşumunda daha verimli sonuç vermesini sağlayacaktır. Biz yemek fotoğrafçılığı konusunda deneyim sahibiyiz ve size bu alanda hizmet sunmaktan memnuniyet duyarız. Yemek fotoğrafı çekimleri için iletisim@arifemreeryilmaz.com veya +90 (551) 945 3328 nolu numaramız üzerinden iletişime geçiniz.

 

yemek-fotografciligi