WordPress Eklentiler Kısımı Hariç Sayfalar Açılmıyor – Hide My WP Admin Paneli Sorunu

WordPress Eklentiler Kısımı Hariç Admin Paneli Sayfaları Açılmıyor

WordPress CMS sistemi üzerinde kısa süre önce birçok kullanıcının Hide My WP Eklentisi yüzünden yaşadığı sorunun çözümünü paylaşmak isterim. Bu sorunda aşağıdaki olaylar meydana gelmekteydi;

  • Admin (Yönetici) panelinde Eklentiler bölümü hariç hiç bir sayfa açılmaz.
  • Yeni Yazı Ekle derseniz boş beyaz sayfa görünür.
  • Admin kontol panelinde sadece sol menü görünür.
  • Siteniz normal olarak açılır ancak admin panelinde sorunlar oluşur.
  • Sadece admin paneli sorunu oluşur.
  • WordPress beyaz sayfa sorunu oluşur.

yukarıdaki maddeleri listelememin sebebi bu sorunlarla karşılaşan arkadaşların bu yazıma kolayca ulaşmasını sağlamak. Sorunun kaynağı WordPress’in 4.2.X ve 4.8.X güncellemesi arasında eklenti kurmalarından kaynaklı. Sadece WordPress 4.7, 4.6, 4.8, sürümlerinde sorun yaşanmaktaydı.

 

admin-panel-sorunu

Admin Paneli Sayfaları Açılmama Sorunu Çözümü

  1. WordPress tema dosyanızdaki functions.php dosyası kodlamasını UTF-8 ‘ye dönüştürün. Bu işlemi Cpanel üzerinden dosyayı düzenle diyerek, yeniden aç listesinden UTF 8 seçilip kaydet denilir veya Notepad+ programı ile UTF-8 biçiminde kodla yapılır.

2. Bu sorunu çözmek için iki seçenek sunacağım. Birinci seçenek Hide My WP eklentisi devredışı bırakmak ki bu çözüm sayılmaz, İkinci çözüm iste Hide My WP eklentisi sayfasına gidip hiç bir ayara dokunmadan sadece Save Settings demek. Önce sitenizin admin paneline giriniz. Daha sonrasında aşağıdaki bağlantı adresindeki siteadı.com kısmına kendi adresinizi yazıp adres çubuğuna yapıştırıp açınız. IDS Firewall ksımına ve Replace Tools kısımına gelip hiç bir ayar ile oynamadan değiştirmeden ayarları kayıt edin.

https://siteadı.com/wp-admin/options-general.php?page=hide_my_wp