Vodafone Bayisi Açma Masrafı Ne Kadar? Ne Kadar Paraya Bayi Açılır?

Vodafone Bayisi Nasıl Açılır? Ne Kadar Paraya Bayi Açılır?

Sadece ülkemizde değil Dünya’da popüler olan Vodafone firması işletme sahibi olmak isteyen girişimcilere bayilk açma imkanı sunuyor. Bu süreçte, minimum masrafla uzun vadeli bir partner olma fırsatı yakalamış oluyorsunuz.

İngiltere menşeili ve iletişim sektöründe öncü olan Vodafone firması, 2005 senesinde Telsim’i 4.5 milyar dolar gibi bir para ödeyerek satın alıp, yurt pazarına girdi. 26 ülkede Vodafone ismiyle, 350 milyondan fazla müşterisi ile dünyada en fazla tercih edilen 4. telekomünikasyon şirketlerinden biridir. Vodafone Türkiye ismiyle vatanımızda bayileri gün geçtikçe artıyor,  Ülkemizde 24 milyon mobil hat sahibi Vodafone müşteri mevcuttur.Bunların, 14 milyonu 4.5 G internet kullanan müşterilerdir. Önceki yıla bakılacak olunursa, kar payını %14 – %15 civarında yükselten Vodafone, 2018’in başlangıcında 2.5 milyar liradan fazla kazanç sağladı. Vodafone’nun vatanımızda 4.000 civarında personeli ve 1300 civarında bayisi mevcut. Şirket, Yurdun 81 ilinde ve binlerce ilçesi ve semtinde büyümeyi sürdürüyor ve semt sayısını genişletmek hedefiyle bayilik vermeye devam ediyor.

vodafone

Vodafone Bayisi Nasıl Açılır?

Turkcell ve Avea’da (Türk Telekom) ki gibi Vodafone’dan bayilik almak düşündüğünüz kadar basit değil. İlk olarak 81 ilde asıl bayilerinin açıldığını belirtmek lazım. Asıl eski bayiler çoğu zaman 20 senelik ve resmi bir hizmet anlayışına sahipler, bu sebeple büyük bayilikler çoğu zaman verilmiyor. Bu durumun yerine bayilik talebinde bulunan kişilere ana bayi altında bir alt bayilik veriliyor. Bu sebeple Vodafone bayilik başvurusu yaparken sizleri bölge müdürlüklerinde yetkili kişilere yönlendireceklerdir. Bu yetkililer size çok kapsamlı olmayan bir bayilik açmanız konusunda yardımcı olacaklar. Buradaki kapsam, kontratlı telefon satışları ve diğer servisleri kapsamaktadır.

Vodafone ve diğer firmalar, başlangıçta 26 haftalık satışları kontrol ederler ve satışlarınız belli miktarın üstündeyse ana bayi açmak isteyenlere daha kapsamlı bir bayilik sistemi vermek isterler. Çoğu zaman yetkililer, bu hizmet alanına girmenizi talep edebilir fakat başlangıçtaki teklifleri fazla cazip bulmayabilirsiniz. Diğer 3 firmaya nazaran Vodafone’nun verdiği komisyon kar oranları makul seviyede diyebiliriz. Vodafone, kontratlı cep telefonu satışları için oldukça avantajlı gibi görünüyor. Vodafone’nun bayilerine sağlamış olduğu bir öteki avantaj da prim sistemidir. Mesela şirket belli sayıdaki farklı operatördeki müşterileri Vodafone’lu yapmanız halinde size ekstra prim ödüyor.

Çoğu zaman Vodafone gençler için daha avantajlı paketler sunduğu için, üniversite ve lise bölgeleri yakınlarında bir bayi açmak size avantaj sağlayabilir. Vodafone bayilik sistemine girdikten itibaren dükkan harcamaları size ait olacaktır ve ortalama 20 bin TL civarında olan Vodafone Bayilik Giriş Bedeli‘ni ödemeniz talep edilecektir. Bu Bayilik Giriş Bedeli Ücreti bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir ve fiyatlar sürekli güncellenmektedir. Bu sebeple geçmiş tarihte birinin bayilik için ödediği tutar ile kendi bayilik tutarınızı kıyaslamayınız. Bayilik için size yardımcı olacak numaralar aşağıdadır.

 

Vodafone Kurumsal İletişim Numaraları Nelerdir?

Bayilik için talep sayfası olmadığı için ilgili numara veya bölge müdürlüklerinden destek almanız gerekecektir.

Vodafone İstanbul İletişim

Ana çağrı merkezi
Büyükdere Caddesi No:251 34398, Maslak / İSTANBUL
Tel No : +90 850 542 00 00
Faks No : +90 850 542 10 10

Vodafone Ankara İletişim

İÇ ANADOLU BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Esenboğa yolu 13.km Emek Cad. Polat Sok. No:1 Pursaklar / ANKARA

AKDENİZ BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Anda Plaza Mehmetçik Mah. Aspendos Bulvarı 1242 sok. Anda işmerkezi No:3 MURATPAŞA-ANTALYA

BATI KARADENİZ BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
İstiklal Mahallesi 398. Sokak No:1 Turgut Tiryaki İş Merkezi Serdivan/SAKARYA

BURSA BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Odunluk Mah.Liman Cad.No:7 Kumova Plaza Kat:1 Nilüfer/BURSA

DOĞU KARADENİZ BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Ulu Gazi Mah. 19 Mayıs Bulvarı Efe Apt. No:33 K:1 D:1 – SAMSUN

DOĞU ANADOLU BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Yukarı Mumcu Cad.Gacıroğlu İş Merkezi Kat:2 No:2 ERZURUM

GÜNEY ANADOLU BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Ceyhan Yolu üzeri Girne Bulvarı No:118 Yüreğir , Adana

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Urfa Yolu Yeni Hal Kavşağı Ömeroğulları 1 Apt No:139 Bağlar/DİYARBAKIR

EGE BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Eski Betontaş Yolu No:29 Gaziemir/İZMİR

BATI MARMARA BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
Mahmutbey Mah. Dilmenler Cad.Aslanoba Plaza No:19 K:5 Bağcılar / İstanbul

DOĞU MARMARA BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
İdealtepe Mah. Denizciler Cad. Dik Sok. NO:12-10 Posta Kodu: 34841 Küçükyalı Maltepe /İstanbul

ORTA ANADOLU SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ :
HACI SAKİ MAHALLESİ ALPAY SOKAK LİFOS TOWER B BLOK KAT:4 NO:17/7 KOCASİNAN / KAYSERİ

 

DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.