Ucuza Bilgisayar PC Oyunları Nasıl Alınır? Ucuz Fiyatlı Steam Key

Ülkemizde Türk parası sürekli değer kaybediyor. Steam, XBox Store ve Playstation Store gibi çevrimiçi oyun alma platformları oyunları Amerikan Doları üzerinden fiyatlandırıp satmaktalar. Bu firmalardan Türk oyuncuların hatırı sayılır şekilde oyun aldığını da göz önünde bulundurursak, doları mevcut kurun aksine daha düşük olan sabit bir kurdan hesaplıyorlar. Bu konuda Türk oyuncularını düşündükleri bir gerçek ama sonuç olarak ticari bir organizasyonda Türkiye o kadar da önemli bir oyuncu pazarına sahip değil ve gün geçtikçe alım gücü diğer her şeyde olduğu gibi oyunlarda da oldukça düşüyor. Firmalar artık kur sabitlemekten yorulmuşa benziyor ki dolar sürekli değişkenlik gösterdiği için oyunların fiyatlarını güncellemek güç hale geliyor. Sonuç olarak kur sebebiyle bir AAA ( Triple A) oyunlar, ülkemizde asgari ücretin yarısına kadar gelmiş durumda. Açık konuşmak gerekirse AAA bir oyun 300 TL ile 1000 TL arasında fiyat aralığına sahip olduğu görülmekte. Bu fiyat önceki senelerin neredeyse 3 katı. Bu durumda alternatif yollar olan Crack’lenmiş oyunlar veya ortak oyun hesaplarına yönelim gerçekleşiyor. Bu iki alternatif yöntem de etik olmasa da oyunları düzenli takip edenler için başka bir çözüm yok.

Ucuza Oyun Nasıl Alınır?

Oyun dağıtım firmalarının online bir platformu ile kredi kartı aracılığıyla oyun satın almak günümüzde en çok tercih edilen oyun alma yöntemi. Bu yöntem yeni yeni popülerleşmeye başladığında bazı internet korsanları çalınmış kredi kartı bilgileriyle oyunlar satın alıp bu hesapları online marketlerde düşük fiyatlara satıyorlardı. Böylelikle risk almadan düşük miktarda harcamalarda para kazanıyorlardı. Bu durumda, kredi kartı sahibi durumu bankaya veya satın alımın yapıldığı platforma bildirince, satın alımın gerçekleştiği hesabı kapatıyorlar ve kullanıcıları da mercek altına alıyorlardı. Hem oyunu düşük fiyattan satın alan kişiler, hem online marketler böyle durumların yaşanmaması için çeşitli önlemler almış durumda.  Satın alınan hesaba erişimi kaybederseniz, satıcıdan şikayetçi olabiliyorsunuz. Fazla şikayet gelen kişiler çoktan bu platformlardan site yönetimleri tarafından uzaklaştı bile. Artık hem alıcılar hem de satıcılar için offline aktivasyon yöntemi kullanılmakta ve sorunların yaşanmaması sebebiyle şuan için kabul görülmüş durumda.

Ucuza Satılan Oyunlar Nedir?

Bir üst başlıkta da bahsettiğim gibi çalınmış kredi kartları ile online marketlerden satın alınan oyunlar daha ucuz fiyata satılıyordu ama tedarikçiler bu yöntemi kullanmayı tercih etmiyor. Oyunlar “KEY” , “Offline aktifvasyon” VE Doğrudan hesap bilgileri verilerek satılıyor. Satılan Key’ler genelde yapımcı firmaların oyunu tanıtmaları için, içerik üretcilerine dağıtıyor. Ucuza satılan keyler bu tarz ortamlardan düşüyor ve kullanmadan satışı yapılıyor.  Offline aktivasyon da ise satıcı kendi kredi kartıyla bir oyun satın alıyor. Bu hesap birden fazla kişinin aynı anda kullanması için bir yöntemle dağıtıyor. Bu durumda hesap bilgilerinin değişmesi veya satın almayanların erişememesi için offline aktivasyon denilen ve satıcı tarafından yapılmış bir program kullanılıyor. Bu program hesaplara girerken ki 2 adımlı doğrulama kodunu size verilmesini sağlıyor. Son yöntem olan doğrudan hesap satışı ise genelde 1 aydan daha eski olan hesap ve ikinci el oyun satışı gibi önceden satın almış biri oyunları oynamış ve artık bu oyunlarla ilgilenmediği için hesabını satan kişiler. İşte bu yöntemlerle satış yapan 3 siteyi aşağıda veriyorum. Ödemeleri dolar üzerinden değil Rus Rublesi üzerinden yaparsanız avantajlı olursunuz.

Plati.ru Sitesi Nedir?

Yukarıda bahsettiğim 3 yöntem ile ucuz fiyatlı oyunları satın alabileceğiniz bir online market platformudur. Bu platformda oyun dışında çeşitli satın alabileceğiniz şeyler de var. Ödeme kolaylığı ve anında teslimat vermesi sebebiyle en popüler ve en çok tercih edilen platform. Size favori satıcımı paylaşıyorum. Bu satıcan aldığım tüm oyunları uzun aylar sorunsuz çalıştırdım. Hesaplarda sorun çıkmadı ve güncel oyunlar yukarı da bahsettiğim offline aktivasyon yöntemi ile satılmakta. Satıcı linki https://plati.market/seller/unlockonline/429992/#ss=sort%20by&sc=22764  … yanında OFFLINE ibaresi gören bir oyunu satın alıyorsunuz. Satın alımlarda sanal kartınızı kullanmanız avantajınıza olur. Sonrasında satın alım sonrası anında bir steam hesabı kullanıcı adı ve şifresi ekranda belirecektir. Herhangi bir sorunla sayfa açılmazsa https://www.digiseller.market/info/?lang=en-US adresinden giriş yaparak geçmiş satışları görebilirsiniz. Satış sonrası hesap bilgileri E-posta adresinize de gidecektir. Satıcı size aktivator isimli bir program linki ve aktivasyon kodu verecektir. Verilen bilgiler ile steam’i indirip kuruyorsunuz ve hesaba girerken 2 adımlı doğrulama ekranı sizden kod girmenizi istiyor. Satıcının size verdiği aktivatöre  size verilen aktivasyon kodunu yapıştırın ve aktivatörün size 2 adımlı doğrulama kodu vermesini sağlayın. Sonrasında hesaba erişeceksiniz ve kütüphane sekmesinden hesaptaki oyunu indirmeye başlayabilirsinz. Oyun inince steami offline moda alıyorsunuz ve böylelikle hesap bilgileri değişse bile (kesinlikle değişmiyor) oyun zaten doğrulandığı için hesaptan atma veya başka sorunlar oluşmuyor.  Yine bu yöntemle oyun satan diğer platformlar aşağıdadır. Daha ucuza bile oyun bulmanız mümkün.

Aktivasyon konun 1 yıl geçerli olduğunu belirten uyarı

Aktivasyon kodunu 1 kez kullandığınızda bilgisayarınıza artık tanımlanıyor. İşlemci ve anakart gibi bilgisayar bileşeni değiştirir veya windows’u yeniden kurarsanız kullandığınız kodu tekrar kullanmanız mümkün olmaz. Bununla birlikte bu kodu sadece 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

denuvogames.store

Genellikle plati.ru sitesindeki satıcılar burada da daha ucuz fiyattan oyun satıyorlar. Plati’nin fazla komisyon alması sebebiyle burada az komisyon ile daha ucuza oyun bulmanız mümkün.

 

therealshop.exaccess.com

Genellikle plati.ru sitesindeki satıcılar burada da daha ucuz fiyattan oyun satıyorlar. Plati’nin fazla komisyon alması sebebiyle burada az komisyon ile daha ucuza oyun bulmanız mümkün.