Sosyal Medya Konulu Filmler – İnternet ve Siber Zorbalık Temalı Filmler

Sosyal Medya Temalı Filmler

Sosyal medya, insanların internet ağı üzerinde etkileşim kurdukları sanal platformlar olarak tanımlayabiliriz. Günlük olaylar, haberler ve paylaşımlar bu platformların büyümesini sağlayıp, bu platformların varlığını sürdürebilmesi için bolca aktif kullanıcıya ve etkileşime bağlı olduğunu bir gerçek. Eğlence sektörü ve internetin büyük bir kısmını bu platformların oluşturmasıyla, sinema sektörününde ilgisini çekerek belgesel tadında sosyal medya temalı filmler yapılmakta. Çekilen sinema filmleri sosyal ağların eğlencesini ve tehlikesini bir arada anlatıyor. Sizlere sosyal medya temalı filmleri listelemek istedim. Umarım keyifle izlersiniz.

The Social Network (2010)

Sosyal medya denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Facebook’u sitesinin kuruluş öyküsünü iyi bir kurguyla bu filmde izlemek mümkün. Sürükleyici bir senaryo ile izleyenleri ekrana kilitliyor.

The Social Network
The Social Network

Nerve (2016)

Nerve filmi sanal ortamda oynan bir Doğruluk Mu? – Cesaret Mi? oyununu konu alıyor. Anonim kişiler tarafından para ile sanal ortamı kontrol altına alan gizli sosyal medya kullanıcıları bu cesaret oyununu ilerletiyor ve biz izleyicileri bir gerilimin ortasına sürüklüyor.

Nerve (2016)
Nerve (2016)

Cyberbully (2015)

Siber zorbalığın en iyi anlatıldığı bu filmde, günümüzde sıkça yaşanan şantaj suçlarını izleyiciyle buluşturuyor. Casey adında bir genç kızın özel fotoğrafları bir bilgisayar korsanının eline geçer ve Casey’e isteklerini yapmazsa elindeki fotoğrafları tüm internet ile paylaşacağını söyler. Bu istekleri arasında bir dizi tehlikeli görev de yer almaktadır. Film kurgusuyla sürekleyici bir hale geliyor ve Black Mirror’ın bir bölümünü andırıyor.

Cyberbully
Cyberbully

We Live In Public (2009)

We Live In Public filmi, Web 2.0 ile gelen internet teknolojileri öncüsü Josh Harris isimli bir internet girişimcisini konu alıyor.

We Live In Public
We Live In Public

Terms and Conditions May Apply (2013)

Terms and Conditions May Apply filminde, kullanıcı gizliliğinin yasal olarak devlet ve diğer üst makamlara nasıl dağıtıldığını, kullanıcıların nasıl fişlendiğini ve insanların kendi bilgilerini isteğiyle sosyal medya kapısıyla nasıl paylaştıklarını anlatıyor.

Terms and Conditions May Apply
Terms and Conditions May Apply