En İyi Sakal Modelleri – Popüler Erkek Sakal Tipleri ve Stilleri

En İyi Sakal Modelleri

Hızla popülerleşen çeşitli sakal stilleri mevcuttur. Aralarında seçim yapmanızı sağlayacak kriterler yüz yapınız ve tarzınız olabilir. Ancak seçim konusu dikkat edilmelidir. Sakal seçimi, dış görünüşün en önemli unsurlarından biri olduğu için insanlara karşı ilk izleniminizi çok etkileyecektir. Seçiminiz iş hayatınızı ve günlük yaşantınızı doğrudan etkileyebilir. Birçok kurumda sakal yasağı olduğunu düşünürsek, bu geniş model yelpazesinde zevkinize uygun modeli seçme şansınız olduğu için şanslısınız. Sakal stilini seçmeden önce birçok şeyi göz önünde bulundurun. Farklı sakal şekilleri farklı yüzlere uygundur. Aşağıdaki listedeki sakal modellerini ne kadar sevseniz de, kıl renginiz ve kılların uzama yönü de dikkate alırsanız istediğiniz sonucu elde etmeniz mümkün olmayabilir. Tıraş sonrası hızla uzayan bir sakala sahipseniz günlük olarak sakal modelinizi düzeltmeniz gerekebilir. Bu nedenle seçim yaptığınızda üşengeçliğinizi de göz önünde bulundurun.

Burada 2019’un en iyi sakal stillerini buldum, ki bu size seçme seçeneği sunacaktır. Yüzünüze mükemmel bir uyum sağlayan sakal stili bulmak için aşağıdaki stillerden birini seçip deneyebilirsiniz. Listedeki uzun sakal modelleri ve düzlüğü seçiminizi ertelemesin. Çünkü sakalın hızlı uzamasını sağlayan yağlar ve düzleştirmeye yarayan kremler mevcut.

Tam Yüz Sakal Modeli

Bu erkekler arasında en erkeksi ve tercih edilen sakal stili. Yanak kısımları sorunsuz alınmış bu sakal modeli daha çekici görünmesini sağlıyor. Her yüz yapısına uygun olmadığını dikkate almalısınız. Elmacık kemiklerinin belirgin olduğu ve yuvarlak olmayan yüzler için tavsiye edilmektedir. Çene ve yüzünüzün her yerinde kılların uzadığına eminseniz 2 ay gibi bir sürede bu modeli uygulayabilirsiniz.

 

Erkek Tam Yüz Sakal Modeli
Erkek Tam Yüz Sakal Modeli

Çember Sakal Modeli

Çember sakalının diğer adı Standart sakaldır. Bu sakal stili hem bıyık hem de sakal birleşimidir. İkisini de uzatmalısınız ve birbirlerine yuvarlak biçimde birleştirmelisiniz.  Oval ve yuvarlak bir yüze sahipseniz tercih edebilirsiniz. Gözlük kullanımınız bu sakalın görünüşü çok etkileyecektir. Genellikle 30 yaş üzerindeki bireyler tercih etmektedir.

Çember Sakal
Çember Sakal

Sinek Kaydı Tıraş

Beyaz yaka bir işe sahipseniz bu modeli seçmelisiniz.. Sakalsız bir yüz gömlekte çok iyi duracaktır ve statü olarak bir sınıfa sokacaktır. Tabi bir o kadar da zahmetli olacaktır. Çünkü her sabah tıraş olmasınız ve sakalın uzamasına fırsat vermemelisiniz. Uzun olmayan yüzler için uygundur.

Temiz Sakal
Temiz Sakal

Bandholz Sakal Modeli

Bandholz sakal stili, Beardbrand’ın kurucusu olan Bay Eric Bandholz’ın adını almıştır. Kurumsal sektörde hizmet verdi. Sakalını uzatırken çok fazla eleştiriye katlanmak zorunda kaldı. Sonunda sert sözlere tahammül etmediği için işinden ayrıldı ve Sakalbrand’ı başlattı. Bu sakal tercihinde yüz yapınızdan çok saç modeliniz önemlidir. Uzun olmayan saçlar için tavsiye edilmektedir.

Bandholz Sakal
Bandholz Sakal

Genişletilmiş Keçi Sakalı Modeli

Üniversitelilerin en tercih ettiği sakal modelidir. Bu sakal modeli aynı zamanda Tailback veya The Hollywoodian adlarıyla da bilinir. Keçi sakalı ve bıyık, genişletilmiş keçi sakalı stilini birleştirir. Bu tarz uzun sakalın sıkıntıdan düzenlenmiş bir haline benzer. Ne uzun ne de kısa görünmesini isteyenler tercih ediyor. Oval ve kare şeklinde yüzler için tavsiye edilmektedir.

enişletilmiş Keçi Sakalı
enişletilmiş Keçi Sakalı

Uzun Favori Sakal Modeli

Friendly Mutton Chops sakal model ile popüler olmuştur. İlk olarak Amerikan iç savaşının ünlü bir general olan Ambrose Burnside bu modeli kullanmıştır. Dairesel ve kare şeklinde yüzler için tavsiye edilmektedir.

sakal

Balbo Sakal Modeli

Balbo sakal modeli, günümüzde en popüler sakal modellerinden biridir. ismi The Avengers ve Iron Man, Robert Browning, Jr. gibi ünlü film oyuncusu, Balbo sakal modelini taşıyan en güzel örneklerindendir. Bu oyuncular yıllardır filmlerin dışında da bu modeli kullanmaktadır.  İnce dudaklı dar çeneli yüzler için tavsiye edilmektedir.

Balbo Sakal Modeli
Balbo Sakal Modeli

Garibaldi Sakal Modeli

Bu model sakal, şekillendirmeyle fazla uğraşmak istemeyen kişiler içindir. Garibaldi, Bandholz’dan adını alan bu sakal modelini haftada bir defa şekillendirmeniz yeterli olacaktır. Oval ve dikdörtgen yüzler için tavsiye edilmektedir.

Garibaldi Sakal Modeli
Garibaldi Sakal Modeli

İmparatorluk Bıyık Modeli (İtalyan Sakal Modeli)

İkinci İmparatorluk döneminde, İmparatorluk tarzı sakal hızla popüler oldu. Aslında bıyık tarzıdır. Bu tarzın ünlü Hollywood oyuncusu Mel Gibson’ın kullandığını görebilirsiniz. En iyi bıyık vurgusu bu model ile gösterilebilir,  Kısa saçlar için tavsiye edilmektedir.

İmparatorluk Bıyık Modeli
İmparatorluk Bıyık Modeli

Kraliyet Sakal Modeli

Dikdörtgen ve dikdörtgen şeklindeki yüzler için tavsiye edilmektedir. Oval bir yüzünüz varsa pek tavsiye edilmez.

Kraliyet Sakal Modeli
Kraliyet Sakal Modeli

2MM Kirli Sakal Modeli

Bu sakal modelini uygulayabilmeniz için belli uçlara sahip bir tıraş makinesine sahip olmalısınız.. 4 veya 5 günde bir düzeltme yapmanız gerekecektir. Tüm yüz şekilleri için uygundur.

Kirli Sakal Modeli
Kirli Sakal Modeli

5MM Kirli Sakal Modeli

Bu model için uzun sakalınızı 3 ila 5 mm uzunluğa ulaşana kadar kesmeniz gereklidir. Giyim tarzınız bu sakalı kullanmak için bir kriter olabilir. Düz ve baskısı olmayan giysiler giyiyorsanız tavsiye edilir. Tüm yüzler için uygundur.

Kirli Sakal
Kirli Sakal

Uzun Çene Sakal Modeli

Çene kısmını 6mm uzunluğunda bırakarak bu modeli elde edebilirsiniz. Tüm Yüz şekilleri için uygundur.

Uzun Çene Sakal Modeli
Uzun Çene Sakal Modeli

Ressam Sakal Modeli

Bu tarz, 17. yüzyıldan kalma popüler bir Flaman ressam olan Anthony Van Dyke’den alınmıştır. Sakal modeli onun imzasıydı. Keçi sakalı ve bıyıktan oluşmakta. Dar bir çeneye sahip olanlar için önerilmektedir.

Ressam Sakal
Ressam Sakal

Diğer Kişiselleştirilmiş Sakal Modelleri

Keskin Hatlı Sakal Modelleri

Keskin hatları olan sakal modeli kişi üzerinde kendi bıkımına oldukça özendiği ve görünümü önemsediği izlenimini oluşturur. Bu sakal kategorisi gençler arasında çok popüler olan modellerin başında yer alıyor. Bakımı ve düzenlenmesi en fazla iki günde bir olduğu için herkes tarafından tercih edilmemekte ve keskin hatları çoğu kişi sevmemekte.

Keskin Hatlı Sakal
Keskin Hatlı Sakal
Keskin Sakal
Keskin Sakal
Keskin Sakal
Keskin Sakal

Çember Sakal Modeli

Bu sakal türü, Fransız tipi sakal olarak adlandırılabilir, hatta daire tipi sakal olarak da adlandırılabilir.

Çember Sakal
Çember Sakal
Çember Sakal
Çember Sakal

Karışık Sakal Modelleri

DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.