Nik Collection Nedir? Photoshop ve Lightroom Eklentileri – Fotoğraf Düzenleme

Fotoğraf Düzenlemek İçin Google Nik Collection

Google şirketinin, DXO firmasından devraldığı, 1995 yılında kullanıma sunulan ve fotoğraf düzenleme konusunda başarılı asistanlar ile kullanım kolaylığı sağlayan Nik Collection ürünleri hakkında bilgi vermek isterim. Nik Collection Photoshop ve Lightroom programları ile entegre olarak çalışan bir eklenti paketidir. Kurulumunda bilgisayarınıza kurulu programları otomatik olarak algılayarak modüllerini programla birleştirir. Fotoğraflarınıza efekt vermenizi sağlayan bu eklenti ile pratik ve kullanım kolaylığı sağlaması sebebiyle oldukça yaygın kullanılmakta. Instagram renk filtresi uygular gibi kaliteli efektleri fotoğraflarınıza önizleyerek  tek tıklamayla işleyebilirsiniz. Nik yazılımları, Google’un ücretsiz dağıtımı sonrasında tekrar ücretli hale getirilerek satışa sunuldu. Ücretsiz dağıtımda yazılımlara sahip olanlar sonradan ücret ödemeyecekler. Nik Collection, tek pakette yedi farklı Lightroom ve Photoshop eklentileri ile birlikte kullanıma hazır durumda. Tek bir temel eklenti paketinde yedi farklı Lightroom ve Photoshop ile eş zamanlı olarak çalışmaktadır, Eklentiye ömür boyu sahip olmanız için 500$ gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Nik Collection paketi şu yazılımları içerir:

nik-collection

Analog Efex Pro: Analog kameralar için dijital görüntüyü işleme aracı.

Color Efex Pro: Renk düzeltmesi, rötuş ve efektler için filtre koleksiyonu araçları.

Dfine: Fotoğraflardaki noise oranını azaltma ve görüntüleri iyileştirmek için geliştirilmiş araç.

HDR Efex Pro: HDR fotoğrafları için sanatsal görünümler verir ve görüntüyü özel olarak işler. İçerisinde çeşitli HDR efektleri mevcuttur.

Viveza: Görüntü tonları ve renk ayarlama aracı.

Silver Efex Pro: Siyah-beyaz görüntüler oluşturmanıza olanak sağlayan araç.

Sharpener Pro: Görselleri daha net ve daha keskin hale getirmeye yarayan araç.

Sitesi üzerinden 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanılabilirsiniz, daha sonra yaklaşık maliyeti aylık 50$’dır. Satın alma veya 30 günlük deneme sürümü için nikcollection.dxo .com adresinden ulaşabilirsiniz. Eklenti paketi Türkçe dil dahil olmak üzere 30 farklı dili de destekler.

Sektörde öncü birçok firmaya yaptığım çalışmalarımızı çalışmalar sayfasından inceleyebilirsiniz ve Instagram sayfamızdan mesaj atabilirsiniz  Tasarım hizmetleri için fiyat teklifi almak istiyorsanız arayınız, +90 (551) 945 3328 veya eposta ile iletişime geçiniz. iletisim@arifemreeryilmaz.com