Miss Turkey Nedir? Miss Turkey Başvuru Yap

Miss Turkey, 1980 yılında ABD’de yerleşik yetenek ajansı “WME IMG Holdings”in lisansı altında Türkiye’de faaliyetlerine başlayan ve Türk kadınlarının imajını ve özelliklerini tanıtmak amacıyla her yıl İstanbul’da düzenlenen bir organizasyondur. dünya. WME IMG Holdings’in diğer yan kuruluşları, Miss Universe, Miss Universe, Miss National ve Miss International gibi küresel organizasyonları içerir.

Bayan Türkiye; 1980 yılına kadar ülkede “Türkiye Güzellik Yarışması” olarak anılırdı. Bu yarışma sadece Türk vatandaşlarının katılımıyla sınırlıydı. Ülkemizde ilk güzellik yarışması 1929 yılında yapılmış, birincisi Ferikha Tevfik olmuştur. Yarışma organizasyonlarını düzenleyen kurum ve yapılar farklı olduğu için 1980 öncesi yapılan yarışmalar Miss Turkey oluşumuna dahil edilmemiştir. Bu nedenle Miss Turkey’in ülkedeki ilk denemesi 1980 yılında yapılmış olup, diğer güzellik yarışmalarıyla hiçbir bağlantısının olmadığı dikkat çekmektedir. Ülkedeki faaliyeti CIK Üretim Ltd. Bok. şirketi tutar.

Ülkemizdeki güzellik yarışmaları tarafından tanınan Miss Turkey’in reytingi Türkiye ile sınırlı değil. Katılan adaylar, aynı zamanda; Ayrıca Miss International, Miss Earth, Miss World, Miss World, Miss Europe gibi uluslararası adaylarla rekabet etme şansına sahipler. Adaylar öncelikle bir ön değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Adaylar kriterleri karşılamaları halinde jüri tarafından oylanacak. Jüri tarafından oylandıktan sonra 20 kişi finalist olarak seçilecek ve kazanan finalistler arasından yeni bir oylama ile belirlenecek. En çok oyu alan aday kazanır. Birinci olan aday, “Miss World” yarışmasında diğer ülkelerden gelen adaylarla yarışma hakkına sahiptir. Miss Turkey Başvuru Yap