Logo Tasarımı Nedir? Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Logo Tasarımı Nedir Kullanım Amaçları Nelerdir?

Logo ya da tasarım bir firmanın, şirket ya da kurumların tüm imajını temsil ederler. Bir ürün, veya hizmet için; satışı yapılmak istenen ürünü ya da hizmeti anlatan görsel bir kavramdır. Farklı bir deyişle iyi bir  tasarıma emek verilmesi, mevcut durumu en iyi, en net,  benzersiz şekilde ifade edebilme yöntemidir.

Logolar Kurumsal Görünmelidir

Logoda kurumsallık ve ciddiyet; atıfta bulunduğumuz öteki kavramlar kadar mühim bir kavramdır. Kurumsal  tasarım, ciddi bir kurum imajı meydana getirmeye yöneliktir. Bir başka ifade ile; çalışılacak olan bir eğlence kurumunun logosu dahi olsa kendi içinde bir ciddiyet ve kurumsallık barındırmalıdır.

 

Özetle tasarım, rastgele bir harfler, renkler ve semboller yığını değildir. İyi bir logoda, bilgili ve planlı bir şekilde kullanılan öğeler vardır. Her bir öğenin bir anlamı olmalıdır.

logo-yapimi

Tasarım Benzersiz Olmalıdır

Özgün ve benzersiz, olmak  logo tasarımında en önemli olan iki kavramdır. Özgün olması bir logo için büyük bir önem taşır. Günümüzün reklam dünyasında firmaların rekabet içinde olduğu düşünülürse farklılaşmanın önemli yere sahip olduğu gerçeğiyle karşı karşıya geliriz. Bu nedenle bir logo tasarımı kesinlikle taklit olmamalı, ilişik olduğu markaya farkındalık kazandırmalıdır. Logo tasarımı yaptıracak olan marka, oluşturacak tasarımcı ile detaylı şekilde iyi inceleme yapmalı, marka hedef kitlesi son aşamaya kadar iyi belirlenmeli ve tüm bilgiler iyi bir şekilde değerlendirilmeli ve ortaya kusursuz bir görsel çıkarılmalıdır.

Logo Net ve Anlaşılır Olmalıdır

Marka faaliyeti ve amacı ne ise, durumu net bir şekilde özetleyebilmeli, herhangi bir kafa karışıklığı yaratmamalıdır. Gerek fontları (tipografi), gerek amblemi (simgesel çizgileri), gerekse renkleri bakımından ana temaya uygun olmalıdır. Örnek olarak, yiyecek içecek sektörüyle ilgili bir logo tasarım çalışmasıysa kırmızı ve benzeri tonlarından renklerini almalı, iletişime geçen hedef kitlede acıkma hissi uyandırmalıdır Kullanılacak olan fontlar ve tasarımda da hitap edeceği hedef kesime göre belirlenmelidir.

Siz de logo tasarımı istiyorsanız hizmetlerimizden en ucuz fiyata yararlanabilirsiniz. Sektörde öncü birçok firmaya yaptığım çalışmalarımızı çalışmalar sayfasından inceleyebilirsiniz ve Instagram sayfamızdan mesaj atabilirsiniz  Tasarım hizmetleri için fiyat teklifi almak istiyorsanız arayınız, +90 (551) 945 3328 veya eposta ile iletişime geçiniz. iletisim@arifemreeryilmaz.com