Kaliteli Ve Organik Backlink Oluşturma Yöntemleri

 Backlink Google Sıralamasına Etkileri

Backlink SEO için yüksek oranda öneme sahiptir. Bağlantı yaratma çalışmaları matematiksel SEO planlamanızın içinde konum almalıdır. En önemli nokta ise bağlantı yaratma sizin için ihtiyaç duyulan tek gelişme planlaması durumuna gelmelidir.. Bağlantılar web sayfanıza direkt tıklanma ve ziyaret kazandırabilecektir. Bu makalede basit işlemlerle yapılabilen başarıya ulaşmış bağlantı yaratma planlaması mevzusunda bilgiler ve tespitleri öğrenebilirsiniz.

 

backlink-analiz

 

Gelişme Planlaması İçin Link Yaratmak

Bağlantılar web sitelerinizin Google’da 1. sıralarda konum almasını elde edecektir. Google backlinkleri yüksek oranda göz önüne almaktadır. Sadece her şey tamamı ile web bağlantılarıyla (linkler) alakalı değildir. Sitenize verilen link miktarı siteniz için trafik çekmeniz konusunda yardımcı olacaktır. backlink yaratma planınızı oluştururken düşüncelerinizde bulundurmanız gereken önemli bir ayrıntı vardır. Linklerin arkasındaki mantık 2 sayfa arasındaki alaka ve ilgi bağlantısıdır. Backlink yaratmayı geliştirme için bir planlama olarak belirlemelisiniz. Bu sebeple web sayfanızın hedeflenen kitlesine hoşnutluk sağlayabilir ve öteki sayfalarınıza da backlink ekleyerek tıklanma ve ziyaretçi kazanabilirsiniz.

 

Hedeflediğiniz Kitle Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Hedeflediğiniz kitleyi genişletme taraftarıysanız yeni okurlara ne şekilde erişebileceğinizi ve eskiye nazaran farklı bir hedef kitle nasıl oluşturabileceğinizi bilmelisiniz. Bu sebeple 2 değişik şey ile ilgili kanıtlanmış bilgiye haiz tercih yapmalısınız. Şuan hedef kitlem kimlerdir? olması gereken hedeflediğim kitle kimler olmalıdır? Mesela, web sayfanızı site tasarımcıları için kaliteli bir konum olarak tanımlayabilir ve bu şekilde başlangıç yapabilirsiniz. Sadece kısa süre içinde oldukça fazla kullanıcıların dikkatlerini çeken bir konum haline gelmiş durumda olabilirsiniz. Bu şekilde web sayfanızda yer edinen çeşitli WordPress kullanıcılarına dikkatlerini çekecek doğrultuda değiştirerek link ve url kazançları elde edebilirsiniz. Hedeflediğiniz kitle hakkında bilgi sahibi olmak için kesin olarak bilgi sahibi olacak inceleme yapmayı düşünebilirsiniz.

 

Hedeflediğiniz Kitleyi İlgilendiren Web Sayfalarını Bulun

Hali hazırda ve tercih ettiğiniz hedeflediğiniz kitle  mevzusunda anlaşılır bir görüntü sahibiyseniz yeni kitlenize yetişebilmek için farklı farklı web sayfaları araştırmaya gayret göstermelisiniz. Bu web sayfalarını tespit ederken esas amacınız belirlediğiniz kitleyi ilgilendirmek olmalı. Bu web sayfalarını tespit edeceğiniz bağlantılar yeni hedeflerinize erişmenize destek olacaklardır.

Okurlara Hitap Eden İçerikler Oluşturun

Farklı sayfaların sitenize bağlantıda bulunmasını istiyorsanız yarattığınız görsel ve metinlerin yüksek oranda kaliteli olması gereklidir. En önemli bir diğer nokta da görsel ve metinler hedeflediğiniz insanlaron ilgisini çekebilmeli, okuyucuları yada müşterileri memnun edebilmelidir. Web sayfanızda yer edinen görsel ve metinlerin en kaliteli biçimde düzenlendiğinden ve iyi bir halde yazıldığından kesin biçimde emin olunmalıdır.

Görsel ve Metinlerin Web Sayfalarında Senkron Olmasını Sağlayın

Oldukca iyi bir blog metini yazmışsanız gelişme planınız için 2. adımda sıralama durumuna getirdiğiniz sayfalara göz atmalısınız. Bu sıralamalarda yer edinen sayfalardan yazmış olduğunuz metine backlink verebilecek olanları tercih etmelisiniz. Uzun odak sözcük tespiti yapmışsanız ve bu anahtar sözcükleri kullanımına sahipseniz, İçeriğiniz ile senkron olacak olan web sayfası sayısı fazla olmayacaktır.. Bu siteleri aramak için efor sarfetmeli ve uğraş göstermeli, özellikleri belirli tercihler yapmak işinize yarayacaktır. Şayet blog metini kendi görsel ve yazılı metinleriyle senkron oluyor ise bu sayfalar karar sahibi sizlere backlink vermek talep edeceklerdir. Bu açıklamalar beraberinde öteki web sitesinden, sizin sitenize gelmiş olan kullanıcılar veya okurlar yarattığınız metinlere hitap edebilecektir.

Hedeflerinize Ulaşmaya Çaba Gösterin

Kaliteli bir web sitesi blogu metini oluşturduysanız ve bunlar beraberinde uyumlu siteler tespit ettiyseniz söz mevzusu sayfaların yöneticileriyle iletişim kurup web sayfanıza bağlantı almaya gayret göstermelisiniz. İçeriğiniz yada satış materyaliniz ile ilgili açıklamalar vermelisiniz. Bazı müşteriler ürünlerinizi parasız bir şekilde elde etmeleri halinde, hizmetiniz hakkında bilgi metinleri oluşturmaya çalışacaklardır. E-mail yöntemiyle yada Twitter yöntemiyle iletişime geçmeye çalışabilirsiniz. İletişim esnasında otomatik e-maillerden kaçınmaya çaba gösterip kişiselleştirilmiş E-mailler oluşturumaya gayret göstermelisiniz.

Sosyal Topluluk Platformlarını Kullanın

Yarattığınıziçerik taklit olmayan ve iyi düzenlenmiş ise yeni kitlelelere sosyal platformlar yöntemiyle erişmeye hak kazanabilirsiniz.. Web Site Blogunuz ile ilgili tweet yollarken
görsel ve metinleriniz ile ilgi gösterebilecek birden fazla kişiye ileti yollamaya çaba sarfedebilirsiniz. Facebook metinlerinizi ayrıştırmanın ihtiyaç duyulan yöntemlerinden birisidir. Birden fazla insan metininizi hoşnut olup paylaşmış olduğu süre extra backlink kazanma konusunda hak kazanabilirsiniz.

Başarı göstermiş bir bağlantı yaratma planlaması devamlı eskileriyle benzer olmayan ve etkileyici hedeflenen kitlelere erişmek için yapılmalıdır.. Böylelikle bir planlama gerçekleştirirseniz Google’da 1. sırada yer almaya hak kazanabilirsiniz. Backlink yaratmayı öteki sayfalara erişmek için bir yol olarak görürseniz bu emekleri doğru şekilde yapıldığından emin olabileceksiniz.

 

SEO ve grafik çalışmalarıma çalışmalar sayfasından bakabilirsiniz ve Instagram sayfamızdan mesaj atabilirsiniz  Tasarım hizmetleri için fiyat teklifi almak istiyorsanız arayınız, +90 (551) 945 3328 veya eposta ile iletişime geçiniz. iletisim@arifemreeryilmaz.com