İtopya Sitesi Güvenilir Mi? İtopya’dan Ürün Alınır Mı?

Eğer yeterince şanslıysanız, Türkiye’de E-ticaret sitelerinden ürün satın almaya hak kazanabilirsiniz. Paranız varsa müşterisiniz, ancak itopya düzgün bir satıcı mı? Bu duruma görevini düzgün yapmayan kargo şirketi çalışanları ve itopya benzeri işletme ahlakına sahip olmayan firmalar sebebiyet veriyor. Durum böyle olunca, bana da yaşanılan mağduriyetleri başkalarının da mağdur olmaması için dile getirmek düşüyor.

Öncelikle itopya sitesinden bahsedeyim. Genelde 3. kullanıcılar bu firmayı VatanBilgisayar kadar sık duymadığından bilinirliği fazla değil. Eğer bu firmadan alışveriş yapacaksanız muhtemelen Youtube kanalları ve internet reklamından ismini duymuşsunuzdur. Sorun şu ki, bu firma stoklarında olmayan ürünleri satışını yapmaya devam ediyor. Kartla Ödeme ve havale ile çekilen parayı da günler sonra siparişinizi iptal ederek iade ediyor. Madem ellerinde stok yok neden hala ürünü satmaya devam ediyorlar? Gelen parayı faize mi yatırıyorlar yoksa? Yeni Çiftlik Bank vakası olmaması için sebep var mı? Buna benzer yakın tarihe de baktığımızda benzer firmalar aynı çizgiden giderek müşteri mağduriyetlerini yükselte yükselte tası tarağı toplayıp kaçtığını gördük.

İtopya Sitesinden Neden Ürün Almamalısınız?

Firmayla ilgili benzer şikayetleri okuduğumda, montajı tamamlanmamış ürünleri kargolaması, bozuk olduğu halde ürün yollaması ve müşterinin yüzüne telefon kapatmaları, ‘beğenmiyorsanız başkasından alın’ gibi yüzlerce şikayet okumak mümkün. Aynısının başıma geleceğini tahmin etmezdim. pandemi döneminde yoğunluğu ve gecikmeleri anlıyorum. Ancak olmayan ürünü satıp haftalar sonra siparişi iptal edip telefonu yüzünüze kapatmanın herhangi bir savunması olamaz. Bu itopya sitesi için kayıtlara geçilmesi gereken bir davranış. Virüsün kaynağı Çin’den verdiğim sipariş itopya sitesinden daha erken geldi ve satıcılar daha ilgili davrandılar. Bu da milletimizin ayıbı olsun.

İtopya Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

0850 259 26 96 nolu numaralarını arayıp saatlerce beklersiniz belki şanslıysanız müşteri hizmetlerine bağlanırsınız. Aslında satış sonrası irtibat için yeni müşterilerden gizledikleri bir telefon numaraları daha var. Sıkı durun veriyorum. +90 216 232 21 01 Evet normal 850’li numaradan farklı olarak 50. sıradan başlamıyor sıra yine de aynı departmana bağlanıyor.

İtopya Güveni Nasıl Kazandı?

Öncelikle piyasaya yeni atılan diğer her firma gibi maliyetine ürün satma ve birinci ağızdan reklam stratejisiyle kendini büyüttü. Belli üne kavuşunca da ipleri yavaş yavaş gevşetmeye başladı. Eğer yeteri kadar şanslıysanız müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve paranızı geri almak için talep oluşturabilirsiniz veya 100 E-posta atarak bir tanesine cevap vermelerini sağlayabilirsiniz.

İtopya Mesajlarınıza Nasıl Cevap Verir?

Öncelikle el altında 100 150 tane E-posta hazırda bekletin. Siparişinizi her an iptal edebilirler. Eğer kafalarına göre stokta görünen ürünü iptal ederlerse şaşırmayın. Bu her zamanki yaptıkları şey zaten. Bu aşamda 150 adet epostanın her biriyle info@itopya.com adresine sipariş numarası ve E-posta ekindeki dekontla tek tek posta yollamaya başlayın. 150 E-postanın sonunda mutlaka 2 tanesine dönüş yapıp iade ediyorlar paranızı. Paranızı almak için çok çalışmalısınız çok çalışmanız gerekiyor. Yok öyle beleşten para iadesi 🙂

İtopya Para İadesi Nasıl Yapar?

Aynı şekilde 100 – 150 adet farklı E-posta adresinden info@itopya.com siparişinizin iptal olduğunu para iadesi istediğinizi belirtin. Kredi kartından taksit taksit ödediyseniz durum kötü. Çünkü parayı her ay taksit taksit alacaksınız. Bu durumda o kredi kartını unutun, kart bakiyeniz yoksa farklı siteden de ürün alamayacaksınız. Havale ile aldıysanız biraz şanslısınız. E-posta da parayı yatırdığınız hesabın IBAN numarasını ekleyerek iadesini talep edin.

İtopya Satışları Düzeltir Mi?

Bir firmada iş ahlakı yoksa, şansına güvenip sipariş vermek isteyenler elbetteki sipariş verip mağdur olma haklarına sahipler. Benim tavsiyem fiziksel mağazalardan günübirlik alışveriş yapmaktır. Bazen eski usül en iyisidir…