Instagram Son Görülme Kapatmak – Instagram Görüldü Yazısı Kapatmak

Instagram Son Görülme Kapatmak – Instagram Görüldü Yazısı Kapatmak

Instagram uygulamasında Mesajlar listesinde Instagram kullanıcılarının Instagram son görülme saatlerini göstermeye başladı. Ancak kullanıcıların gizlilik nedeni ile tercih etmeyeceği dur durumu göz önüne alan uygulama geliştiricileri, Instagram son görülme özelliğini kapatma yani devredışı bırakma şansı sunuyor. Eğer Instagram’da son görülme özelliği nasıl kapatılır, öğrenmek istiyorsanız, size bu ayarı göstermek isterim. Instagram için yeşil aktif işareti, yani çevrimiçi olunduğunu göster seçeneği aktif olduktan sonra, birçok kullanıcı için Instagram’da hareketlerinin izlenmemesi çok büyük bir öneme sahip. Bu sebeple size “Hareket Durumunu Göster” özelliğini nasıl devredışı bırakılır göstereyim.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram kullanıcıların büyük bir kısmının sevmediği bu özelliği devre dışı bırakmak için uygulanması  gerekenler adımlar oldukça kolay. Öncelikle Instagram uygulaması içinde bulunan Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.

instagram son görülme

Daha sonra aşağıda bulunan ‘ Hareket Durumunu Göster ‘ seçeneğinindeki mavi aktif işaretine tıklayıp devre dışı bırakıyoruz. Böylelikle Instagram uygulamasında görülme özelliğini kapatmış oluyoruz. Bu özelliği kapatırsanız, siz de takipçilerinizin son görülme saatlerini göremeyeceğinizi belirtmek isterim. WhatsApp uygulaması benzeri farklı uygulamalarda bu özellikleri kapatan kullanıcılar için benzer şekilde bir özellik bulunuyor.

instagram son görülme

 

DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.