Instagram Bilgisayardan Mesaj Göndermek ve Mesajları Okumak – Instagram PC Mesaj

Instagram Bilgisayardan Mesaj Göndermek ve Mesajları Okumak – Instagram PC Mesaj

Instagram geliştiricileri, Instagram’ın tarayıcı versiyonunun mobil uygulamalarının önüne geçmemesi için birçok özelliği web arayüzüne eklememiş durumda. 6 Ekim 2018 tarihi için geçerli olan “DM özelliğinin web tarayıcılarında olmaması” bilgisayar kullanıcıları için büyük bir eksiklik. Bu yazımda bilgisayar üzerinden Instagram’da nasıl mesajlaşabileceğinizi yani Instagram Direct Message kullanmanıza olanak sağlayan bir yazılımdan bahsedeceğim. Böylelikle PC üzerinden emulatör kullanmadan mesajlaşabileceksiniz. Çeşitli Android emulatörleri oldukça RAM tüketmekte ve her seferinde mesajlaşma için bir sanal Android kullanmak zaman kaydı oluşturmakta. Kolay mesaj gönderimi için Github üzerinde açık kaynak olarak dağıtılan IG:DM programı işimizi oldukça kolaylaştıracak.

IG:DM Nedir? Nasıl Kullanılır?

IG:DM, açık kaynak kodlu C# programlama dili ile yazılmış ve Windows Frameworklerini kullanan, Instagram üzerinden mesajlaşmanızı sağlayan Windows, MacOSX ve Linux tabanlı third party bir yazılımdır. Bu programı kullanmak için igdm.me adresinden mevcut işletim sistemi adınıza tıklayarak indirme kurulum işlemini gerçekleştiriniz. IG:DM programı resmi bir Instagram uygulaması değildir. Kullanmak için kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmekte. Resmi sitesindeki program üzerinde LOCAL ağınız üzerinden mesajlaşma arayüzüne erişiyorsunuz. Şuan için şifreniz ile farklı bir sunucu üzerinden giriş yapmıyorsunuz ancak şifreniz farklı bir veritabanına gönderiliyor mu bu konuda bilgim yok. Kullanıcı sayısına bakılırsa oldukça olumlu puan aldığı görülüyor. Hesabı çalınan birine henüz rastlanmadı. Instagram 3. parti yazılımları sevmez ve desteklemez bu nedenle giriş sırasında hesabın için bir önlem amaçlı uyarı verebilir. Bu ayarıda “Şüpheli Giriş” şeklinde bir mesajla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda uygulamayı kullanmanız mümkün olmayabilir. 

 

Android Emulator ile  Instagram Mesajlaşma Nasıl Yapılır?

nox app player

Android emulatörleri stabil değiller ve oldukça fazla RAM tüketmekteler. Bu nedenle yukarıdaki bahsettiğim şekilde eğer şüpheli giriş uyarısı alıp uygulamayı kullanamazsanız size tek çare bir emulatör kullanmak kalıyor. İnternette emulatör bolluğu var ancak birçok yazılm çöp diyebileceğim CPU ve RAM tüketme canavarı. Size en stabil çalışan NOX Player‘ı önerebilirim. Hem hızlı hem de mesajlaşma gibi bir amaç için kullanacaksanız sisteminizi pek yormayacaktır. Nox playerı resmi sitesinden indirin bignox.com adresinden yani. Eğer eski bir bilgisayara sahipseniz eski versiyonlarını kullanmak %30 hız kazandırabilir. Eski sürümleri için  www.bignox.com/blog/category/releasenote/page/3/  3. sayfa sonrası sürümleri kullanabilirsiniz. Nox App Player 3.8.0.0 release note başlığına tıkladığınızda size 3.8.0.0 sürümü için Download Nox App Player Offline Installer Now bağlantısı verecek burada indirip standart kurulumu gerçekleştiriyorsunuz. Gerisi zaten alışık olduğunuz Android bir cihaz. Google Play Store’dan Instagram indirip kurulup hemen ardından giriş işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Resmi şekilde bilgisayardan mesajlaşabileceksiniz ve hesabınızın çalınma gibi durumu oluşmayacak.

 

nox eski versiyon

 DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.