Instagram Hikaye Nasıl İndirilir? Instagram Story Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Story Nedir?

Snapchat’in temel özelliği olan 24 saat varlığını sürdüren paylaşımlar, bu uygulamayı popüler uygulamalar arasına sokmasını sağladı. Bundan birkaç sene önce Facebook’un Snapchat’ı satın almak istemesi ve Snapchat şirketi hiçbir koşulda uygulamasını satmadığı Facebook, bunun sonrasında Facebook Quick adlı uygulamasıyla kendi Snapchat benzeri uygulamasını yaratmak istedi ancak başarı sağlayamadı. Facebook, Snapchat’e karşısında en büyük hamlesi olan Instagram’ı kullandı bu sefer hatrı sayılır bir başarı elde etti

Instagram kullanıcıların video ya da fotoğraf gibi paylaşımlarını Story yani hikaye adı verilen bölümde 24 saatlik görüntülenmesine olanak sağlayan bir özelliktir ve 24 saatin sonunda paylaşımlar yayınlanma sonlandırıp arşivler kısmına gider. Bu yayınları takipçileriniz veya hesabınız gizli değilse diğer insanlar görebilir.

.

Instagram Hikaye Nasıl İndirilir?

Instagram üzerinde sevilen ve beğenilen bir hikayeye denk gelindiğinde kaydedilmek istenilebilir. Kaydetme için ekran görüntüsü alınsa da videolar için bu durum geçerli olmayabiliyor. Ekran görüntüleri üzerinde kullanıcı adı yazması ve görüntü kalitesinde düşüş yaşanması sebebiyle alternatif araçlar kullanılmaya başlandı. Bu araçlardan biri de hikaye kaydetme aracı olan storiesig.com aracıdır. Bu aracı kullanmak için belirtilen profilin gizli olmaması gereklidir.

Storiesig.com Nasıl Kullanılır?

storiesig.com adresinden Stories IG adresine ulaşılır ve indirmek istediğiniz hikayeyi paylaşan kullanıcı adı bu site üzerinden aratılır.

hikaye indirme

Aratma sonrası paylaşım saatleriyle Instagram hikayeleri listelenir. İndirmek istenilen hikayeye basılıp indirilir.

 

story indirme

 

Instagram hikayelerinin kullanımı, Snapchat’ten çok daha basit bir özelliğe sahip. Tek bir kaydırmayla kolay bir biçimde ileri geri görüntüleyebilirsiniz. Takipçileriniz Snapchat’de olduğu gibi paylaşımlarınıza yorum yapamazlar ancak emoji ifadesi kullanabilirler ve mesaj ile yanıtlayabilirler.

 DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.