Instagram Gönderilen Takip İsteklerini Bulmak – Bekleyen Takip İstekleri Silmek

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini Bulmak – Bekleyen Takip İstekleri Silmek

Instagram uygulamasının 2015 yılı itibari ile hızla popülerleşmesi ve 2018 yılında aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyonun üzerine çıkması uygulamayı bir numaralı sosyal medya platformu yapmasını sağlıyor. Bu popülerlik uygulamanın gelişimi için bir etken olmayacak ki, geliştiriciler Instagram için birçok eksik özelliği ısrarla uygulama içerisine koymamakta inatçılar. Bu özelliklerden biri engellenen kişileri listeden kullanıcı adını aratarak bulmak, bir diğeri ise takip isteği gönderdiğiniz kişileri bulmak. Gönderilen takip istekleri için bir alternatif sunan Instagram geliştiricileri, gönderilen istekleri bulmayı sağlayan bir panel yayınlamış olsa da hala engellenen kişiler listesinde kullanıcı adı aratmak birini bulmak mümkün değil. Ben bu yazımda mümkün olan bu özelliği nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğim.

Instagram Gönderilen İstekler Nerede?

Gönderilen takip isteklerine Instagram’ın sadece web versiyonundan erişmek mümkün. Erişimi sağlamak için instagram.com adresinden hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha profil sayfanıza gitmelisiniz. Profil sayfanızda Ayar işaretini bulup tıklayıp Gizlilik ve Güvenlik sayfasını açın.

instagram profili

instagram gizlilik

Açılan Gizlilik ve Güvenlik sayfasında Hesap Verilerini Görüntüle kısmından devam edin. Daha sonrasında Mevcut takip istekleri kısmındangönderdiğiniz takip istekleri listesine ulaşabilirsiniz. Burada listelenen kullanıcı adlarını tek tek takipten çıkmanız gereklidir.

hesap verileri

Gönderilen Instagram Takip İstekleri?

Yukarıdaki işlemin daha kısa bir yöntemi ise linkler üzerinden takip istekleri bağlantısına ulaşmak için instagram.com/accounts/access_tool/current_follow_requests bağlantısını kullanabilirsiniz.

 

Sorun yaşıyorsanız DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.