Her Yerde Kullanabileceğiniz Hayat Kurtaran 10 Font

Hayat Kurtaran 10 Font

Font Nedir?

Elektronik cihazlarda bulunan yazı stillerine verilen addır. Bunlar dil karakter setlerine nazaran ve fontun karakteristiğine nazaran şekiller ihtiva eder.

Font’un önemi nedir?

Bir font tasarımın bütününü baştan aşağı değiştirebilir. Tasarımı vezir de yapar rezil de. Doğru font seçimi tasarımı oldukça kaliteli hale getirirken yanlış seçim tasarımı mahvedecektir. Fontların karakteristik özellikleri vardır kalın, sert, yumuşak, çağıl, temiz vb. birçok font ailesi vardır. Meşhur tasarımcılar genel anlamda mütevazi ve çekici fontları seçerler bu idrak yönetiminde oldukça etkili olduğu içindir. Kendimizden yola çıkalım rahat, gözü yormayan bir yazıyı okumak yerine hangimiz süslü okunabilirliği zor bir yazıyı seçer ki. Font çirkin olduğu vakit içeriğin bile bir önemi kalmaz.

 

Grafikerlerin en çok tercih ettiği font Coolvetica oldukça sevilen bir yazı tipidir. Her sektör tasarımına uyumludur ve bu nedenle tercih edilir. Coolvetica çoğu zaman logo tasarımlarında kullanılmaktadır.

Sans Serif ailesinin en fazlaca tercih edilen yazı tiplerinden bir tanesidir. Kendisini poster tasarımlarında sık sık görebilirsiniz.

Bence GOTHAM için fazla söze gerek yok. Kendisi esasen duruşundaki asillikle konu alıyor her şeyi. Logo, poster, banner, katalog vb. her yerde görebilirsiniz, kullanım alanı oldukça esnektir.

ankara-grafiker

Serif ailesinin en kuvvetli üyesi diyebilirim. Tasarımlarınıza oldukça keskin hatlar kazandıracak bu yazı tipi benim de en sevdiğim yazı tiplerindendir. Kitap kapağı tasarımlarında, poster tasarımlarında ve logo tasarımlarında kullanmak mantıklı olacaktır.

Roboto oldukça mütevazi ve kullanışlı bir yazı tipidir. Ne bir eksiği ne bir fazlası vardır fakat kesinlikle arşivde bulunması ihtiyaç duyulan yazı tiplerinden bir tanesidir. Çoğu zaman logo tasarımlarında kullanılır fakat kartvizit tasarımlarında ve banner tasarımlarında da kullanılabilir.

Siz de klişeden uzak daha değişik yaratıcı yazı tipleri arayan biriyseniz kesinlikle Ethnocentric size nazaran bir yazı tipi! Logo tasarımlarınızda farklılık ve keskinlik yaratabilirsiniz.

Ethnocentric’in kardeşi Space Age karşınızda! Kendisi oldukça şımarık ve havalı bir yazı tipidir. Verimlilik yelpazesi o denli geniş olmadığı halde çoğunlukla tercih edilir. Logo ve poster tasarımlarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İşte karşınızda Exo! Kendisi yumuşak ve keskin hatlara haiz olan ender yazı tiplerindendir bu da ona fazlaca ayrı bir hava katıyor. Ek olarak bu listedeki “HAYAT KURTARAN” sıfatı en fazlaca ona yakışıyor diyebiliriz. En fazlaca toplumsal medya ve banner tasarımlarında görebilirsiniz.

Kendisi fenomen bir ağır abimizdir. Kesinlikle daha ilkin görmüşsünüzdür diye düşünüyorum, IMPACT candır! Kitap kapağı, logo, banner şeklinde tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.

O denli Sans Serif, Sans yazı tipi listeledik listenin sonunda Script bir yazı tipi olmaz ise bu sıralama olmazdı. Kendisi fazlaca tatlı ve kullanılabilirdir. Arşivinize koyun gitsin! Ek olarak Lobster logo ve toplumsal medya tasarımlarınızda sizi memnun edecektir.