İnternetsiz Google Translate Kullanmak – Offline Google Translate Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz Google Translate Kullanmak – Offline Google Translate Nasıl Kullanılır?

Yurtdışı seyahatlerinde veya metro gibi kapalı alanlarda internet erişiminizin olmadığı ortamlarda büyük bir fayda sağlayan Google Translate’i çevrimdışı olarak kullanmayı göstereceğim. Google çeviri sadece bir web sitesi değildir. Hem konuşmayı hem de metni çevirebilen özellik için uygulama mağazasında resmi bir uygulaması vardır. Dış dünyadan bir fotoğaf çekerek dijital olmayan bir yazıyı Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Metinlerin fotoğrafını çekerek OCR özelliğini kullanarak ortamı dijitale aktarabilir. Uygulama bir web servisi kullandığından, kullanmak için etkin bir internet bağlantısına ihtiyaç duymanızın nedeni OCR işlemidir. Hareket halindeyken Google çeviri kullanıyorsanız, her zaman çevrimiçi olmayabilirsiniz. Bu durumda, Google çevirisini çevrimdışı kullanabilmeniz daha iyi olur. Google Translate internetsiz kullanmak için uygulamayı indirip bir dil paketi indirmeniz gerekiyor.  Dil paketinin, yola çıkmadan önce indirilmesi gerekir. Birden çok dilde çeviri yapmanız gerekiyorsa, her biri için bir dil paketi indirmeniz gerekir. 

Google Translate Çevrımdışı Kullanmak

 

Telefonunuzda Google Çeviri uygulamasını açın. Ayarlar sekmesine gidin ve Çevrimdışı Çeviri düğmesine dokunun. Çevrimdışı Çeviri ekranında, artı düğmesine dokunun. Çevrimdışına çevirmek istediğiniz dili arayın.

google translate internetsiz

Dil paketi için İndir düğmesine dokunun. Başlamadan önce indirme işlemini bitirmek için dil paketini beklemeniz gerekir. Dil paketi indirmelerinden önce bağlantıyı keserseniz, uygulamayı çevrimdışı kullanamazsınız.

google translate

Bu, işlem hem iOS hem de Android sürümlerinde çalışır. Depolama alanı az bir cihazınız varsa, indirilen dil dosyalarını daha sonra silebilirsiniz. İndirilen bir dili silmek için Çevrimdışı Çeviri ekranına gidin ve indirilen bir dilin yanında bir çöp kutusu simgesi göreceksiniz. Ona dokunun ve dil silinecektir.

İndirilen dil, yazılı ve fotoğraflanmış metinlerin yanı sıra konuşmayı da çevirmenizi sağlar. Belirli bir süre için dil paketi ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır, ancak dil paketleri zaman zaman güncellenir. Mevcut olan güncellemeleri kontrol etmek ve düzenli olarak güncellemek çeviri hatalarını azaltabilir. Güncelleme size hem konuşma hem de metin için daha iyi, daha doğru çeviriler sunacaktır.

Çeviriler iki yönlü olacak; Ana dilinizden diğerine çeviri yapabilir ve bunun tersini yapabilirsiniz. Seyahat ederken ya da ikinci bir dil öğreniyorsanız çok işinize yarayacaktır.

DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.