Google Görseller Tasarımı Değişti – Google Görseller Yeni Tema

Uzun aradan sonra Google Masaüstü tarayıclar için görseller sayfası görünümünde köklü değişikliğe gitti. Görseller sayfasında, Getty Image ile olan davasını kaybetmesi üzerine, resim bağlantılarına doğrudan erişimi kaldıran Google, bu sefer de kullanıcı deneyimini yükseltmek amacıyla görselleri listeleme hızını iyileştirmek ve aranan görseli en hızlı şekilde bulmak için sol tarafta görsel ile ilişkili diğer verileri listeleme seçeneğini aktif etti. Artık seçilen görseller daha büyük görünüme sahip ve benzer kategoriler daha sade görünüme kavuştu.

Eski halinde tıklanan görseller Siyah arkaplana sahip şekilde sayfa ortasında büyürken, bu görünümde sayfa boyutunda değişiklik olmadan tek ekrandan tüm görsel listesene bakabilme imkanınız oluyor. Google görseller yeni tasarımında lightbox Masonry Grid özelliği ile tek ekrandan daha rahat kullanabileceksiniz.

gorseller-yeni-tema

SEO ve grafik çalışmalarıma çalışmalar sayfasından bakabilirsiniz ve Instagram sayfamızdan mesaj atabilirsiniz  Tasarım hizmetleri için fiyat teklifi almak istiyorsanız arayınız, +90 (551) 945 3328 veya eposta ile iletişime geçiniz. iletisim@arifemreeryilmaz.com