Görsel Üzerindeki Fontun İsmini Bulmak – Font Adları

Görsel Üzerindeki Fontun İsmini Bulmak – Font Adları

Çoğu tasarımcı ilham aldığı çalışmalarda veya denk geldiği diğer tasarım çalışmalarında kullanılan yazı fontunun adını merak edebilir. Bu fontların adını bulmak için çeşitli yöntemler var. En bilindik yöntemi online tabanlı sorgulama servisleridir. Bugün bu servislerin beraberinde hızlı şekilde font isimlerini gerçek zamanlı nasıl bulabileceğinizden bahsedeceğim.

1- Google Chrome Whatfont Eklentisi

Chrome Webstore üzerinden edinebileceğiniz bu eklenti ile görsellerin üzerine imlecinizi getirdiğinizde Font online kütüphanede yer alıyorsa size adını verecektir. Unutulmaması gereken şey bulmak istediğiniz fontlar font  kütüphanelerine kayıt edilmemişse font adını tanımlayamaz. Bu sebeple paralı ve yaygın olmayan çoğu fontu bulmanız zor bir hal alıyor. Eklenti Kurulumundan sonra Chrome görev çubuğu üzerinde eklenti ikonuna tıklayın ve bulmak istediğiniz fontun üzerine imleç ile gelin. Font tanımlıysa pencere şeklinde görünecektir.

2-Font Squirrel Sitesi ile Font Bulmak

Site üzerinden görselinizi yükleyerek font bulabileceksiniz ancak sadece sitede yer alan fontları size söyleyecektir. Bulmak için bu adrese gidiniz. ve Upload Image butonu ile görseli yükleyip talimatları takip ediniz.

3-MyFonts Sitesi ile Font Bulmak

Bu bağlantıyla görselinizi MyFonts sitesi üzerindeki fontlar ile eşleştirebilirsiniz. Bağlantıda dosya seç diyerek görseli yükleyin ve tanımlandığı şekilde görselde yer alan harfin ne olduğunu yazarak belirtin.

4- Da Font Forum Sİtesi İle Font Bulmak

Bu forum ile diğer tasarımcılar eğer görselinizdeki fontu tanımlarsa size mesaj olarak iletecektir. Kurallara uygun görseli Da Font sitesi üzerinden paylaşınız. Eğer onaylanırsa e-posta ile bilgi alacaksınız.

Sektörde öncü birçok firmaya yaptığım çalışmalarımızı çalışmalar sayfasından inceleyebilirsiniz ve Instagram sayfamızdan mesaj atabilirsiniz  Tasarım hizmetleri için fiyat teklifi almak istiyorsanız arayınız, +90 (551) 945 3328 veya eposta ile iletişime geçiniz. iletisim@arifemreeryilmaz.com