Camtasia 9 Lisanslama – Techsmith Camtasia Studio 9 Crack – Reklam Silme

Camtasia 9 Lisanslama – Techsmith Camtasia Studio 9 Crack – Reklam Silme

Techsmith Camtasia Studio programı kolay kullanımı ve hızlı render özelliği sayesinde çoğu kullanıcı tarafından tercih edilen yazılımlar kategorisine girmesini sağladı. Bu yazıda güncellemek istemediğiniz Camtasia 9 programını nasıl ücretsiz lisanslayabileceğinizi öğreteceğim. Bu işlem sonrası program içerisinde pencere ile trial uyarısı verse de render ve diğer tüm fonksiyonları sınırsız olacaktır. Video kaydı sonrası, video üzerinde reklam bulunmayacaktır.

Öncelikle yazılımı bilgisayarınıza kurduğunuzdan emin olun. Programı bir kez çalıştırıp lisanslayın uyarısını gördükten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak lisanslayın.

Windows Denetim Masası’na Nasıl Erişilir?

Windows’ta Gizli Klasör ve Dosyaları gösterme seçeneğini aktif etmek için Denetim Masası penceresine erişmeniz gerekmektedir. Denetim Masasına erişmek için Windows 10 arama çubuğuna Denetim Masası yazabilir veya Başlat ikonuna sağ tıklayarak bulabilirsiniz.

denetim masası

denetim masası

Windows Gizli Klasör ve Dosyalar Nasıl Gösterilir?

Bilinen dosya uzantılarını gizleme seçeneği Windows üzerinde varsayılan olarak gelmektedir. Bu seçeği pasif hale getirmeniz Program Data klasörüne erişmenizi sağlayacaktır.

dosyalari göster

Camtasia Studio 9 Crack ve Lisans Yapmak

Gizli klasör ve dosyaları aktif ettikten sonra,  Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > ProgramData > TechSmith >  Camtasia Studio 9 > RegInfo.ini dosyasını bulunuz.  Bu dizine C:\ProgramData\TechSmith\Camtasia Studio 9 aratarak ulaşabilirsiniz. RegInfo.ini dosyasına çift tıklayın ve not defterinde açılmasını sağlayın. Aşağıdaki satırları olduğu gibi koplayarak RegInfo.ini içerisine yapıştırın ve kayıt edin.

[RegistrationInfo]
ValidationData3=1
RegistrationKey=AAM4U-AU5CC-CJHHC-CMFA9-CRM7D
RegisteredTo=
ValidationData1=IDb(^/-{70GK3aL(
ValidationData2=0

 

Windows Dosya Üzerine Yazılması Nasıl Engellenir?

 RegInfo.ini dosyasını Windows üzerinde yazma izinlerini ayarlamalısınız. Eğer ayarlanmazsa Camtasia 9 programı açıldığında yapıştırdığınız lisans satırları silinecektir. İzinleri ayarlamak için;   RegInfo.ini dosyasına sağ tıklayarak, Özellikler >  Güvenlik > Düzenle kısmına gelin. SYSTEM kullanıcı için “Yazma” satırına  gelip İzin verme sütunundan tik işareti ile izin vermeme onayı verilir. Bu işlem diğer kullanıcılar içinde yapılır.  Administrator kullanıcı için “Yazma” satırına  gelip İzin verme sütunundan tik işareti ile izin vermeme onayı verilir. USERS kullanıcı için “Yazma” satırına  gelip İzin verme sütunundan tik işareti ile izin vermeme onayı verilir. Tamam denilir ve programa girilir.

 

klasör yazma izinleri

İşlem sonrası Our activation server is unable to register copy of Camtasia. Hatası gelecektir. OK diyerek pencereyi kapatın. Görüldüğü üzere lisans anahtarı girmenizi istemeyecektir ve artık sınırsız şekilde kullanabilirsiniz.

camtasia

Sorun yaşıyorsanız DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.