Call of Duty Black Ops 4 Kasma ve Donma Düzeltme – Black Ops 4 Lag ve FPS fix

Call of Duty Black Ops 4 Kasma ve Donma Düzeltme – Black Ops 4 Lag ve FPS fix

Oyunlarda FPS değeri oyuncular için büyük öneme sahip. İş Online oyunlarda rakebetin girmesiyle hayati bir önem alıyor çünkü saliselik donmalar oyunu kaybetmeye sebep olabiliyor. Black Ops 4 PC versiyonu için teknik hatayla oluşan LAG (tepki süresi) ve FPS sorunlarını nasıl çözebileceğinizden bahsedeceğiz. 2018 yılının en çok beklenen oyunlardan biri olan Call of Duty Black Ops 4 sonunda çıktı. Oyun çok hızlı, sade hissediyor ve PC için de çok iyi optimize edilmiş. Black Ops 4’te kafa yorulması gereken çok fazla ince ayar var. Teknik bilgisi olmayan veya ortalama grafik seçenekleri ile ilgisi olmayan kişiler, bu ayarları gördükten sonra neyin nasıl bir sonuç yaratacağını ve ince grafik ayar seçeneklerini bilemeyebilirler. İnce ayar yapan kullanıcılar oyun içerisinde ekstra avantaj sağlıyor. Benzer durum PUBG oyununda bitki ayarlarının kapatılmasıyla, bitki arasına saklanan oyuncuların açığa çıkması ve dolayısıyla hile olarak görülmesine neden olmuştu. Black Ops 4 için de tüm bu ekstra özellikleri kapatarak yüksek performans elde edeceğiz.

Black Ops 4 FPS ve Lag Düzeltmek

Bilgisayarınız oyunu görsel efektlerden arındırılmış bir şekilde kolayca çalıştırmazsa, yüksek texture gibi ayarlar oyun deneyiminizi baltalayacaktır. Oyun içerisindeki ayarlarda bazı seçenekleri düzeltmeniz gerekecek. Muhtemelen 10-12 FPS civarında bir artışa sahip olmanızı sağlayan oyun içi dokuları ve gölgeleri kapatma seçeneği sunuluyor. Hemen hemen her oyun, grafik ayarlarında ince oynamalar yapmak veya tamamen kapatmak için size tercih sunar. Black Ops 4’te büyük bir FPS artışı elde etmek için aşağıda bahsettiğim bu gölge ayarını deneyebilirsiniz.

Adım 1. config.ini Dosyasını Bulma

Windows’da FPS desteği kazanmak için, aşağıdaki dizine yerleştirilmiş config.ini dosyasını düzenlemeniz gerekecektir.

C:Program Files (x86)/Call of Duty Black Ops 4/players/config.ini

Adım 2. Config.ini Dosyanızı Düzenleme

Şimdi dosyayı sağ tıklayın ve notepad veya herhangi bir belge düzenleme yazılımı ile düzenle seçeneğini seçin ve bu ayarları bulmak için Ctrl + F tuşlarına basın:

spot_shadow_texture_size

omni_shadow_texture_size

Adım 3. Değerleri Değiştirme

Adım 2’de iki ayarı bulduktan sonra, ayarların her ikisini de 128 olarak ayarlayın ve kayıt edin.

Adım 4. Oyunu Yeniden Başlatma

Oyununuzu yeniden başlatın ve bir FPS artışını fark edeceksiniz.

black ops 4 fps

black ops 4 lag

Not:

Oyun, elde ettiğiniz FPS’nin 40 – 60 FPS veya her yeniden başlatmada 60’ın altında olması durumunda oyun motoru otomatik olarak render çözünürlüğünü azaltacaktır. Bundan rahatsız olanlar ayarları eski haline çevirebilir.

3. adımda eklenen 128 değerleri kaldırabilir ve daha önce oynadığınız ayarlarda oynatmak için orijinal değeri geri yükleyebilirsiniz. Bununla beraber LAG süresini azaltmak tamamen internet bağlantınız ile ilgili olup arkaplanda internet erişimi kullanan programları kapatarak oyuna girmek size avantaj sağlayabilir.

 

DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.