Ankara Ürün Fotoğrafçısı – Ürün Fotoğraf Çekimi Stüdyosu

Ankara Ürün Fotoğrafçısı – Ürün Fotoğraf Çekimi Stüdyosu

Online tabanlı alışveriş sitelerinde veya ürün tanıtımı amaçlı materyallerde ürün fotoğrafları, müşterilerin en dikkat ettiği noktadır. Çoğu zaman fotoğrafın kalitesine göre ürün satış oranı artmaktadır. Bu nedenle de ürün fotoğrafçılığı oldukça titizlik gerektirmektedir. Durum böyle olunca ürün fotoğrafçılığı başlı başına uzmanlık isteyen hal alıyor. Size profesyonel şekilde ürün fotoğraf çekimi hizmeti sunmaktayız. iletisim@arifemreeryilmaz.com veya +90 (551) 945 3328 nolu numaramız üzerinden iletişime geçiniz.

urun-fotograf-cekimi

Ürün Fotoğrafçılığı Nedir?

Ürün fotoğrafı, fotoğrafçı tarafından gelişmiş ekipmanlar ve araçlar kullanılarak reklam ve pazarlama amacıyla çekilen imaj görselleridir. Bu görseller, fotoğraf veya video şeklinde olabilmektedir. Fotoğraflar en fazla E-ticaret sitelerinde, online pazarlama sayfalarında, ürün reklam ve promosyonlarında ve katalog çekimlerinde kullanılmaktadır. Müşteriler çekilen bu fotoğraflar üzerinden ürünü değerlendirdiği için, ürünün açısı ve fotoğraf kompoziasyonu profesyonel biçimde oluşturulmalıdır. Ürün fotoğrafını detaylı göstermek, ürünü düzgün olarak tanıtan çekimler yapmak ve seçilen fonların renklerinin tercihi doğru seçilmesi gereklidir.

Ürün Fotoğrafçılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün Fotoğrafçılığı konusunda iyi olduğunuzu düşünseniz de çekim yapacağınız ürünün özellikleri doğrultusunda ürünü iyi gösteren teknik detayları bilmeniz gerekmektedir. Çekimlerde, bu teknik detaylara dikkat ederek ilgi çekici fotoğraflar elde edebilirsiniz.

  • Doğru Aydınlatılmış Ürün fotoğrafı

Ürün fotoğrafı çekiminde en kaliteli sonucu elde etmek amacıyla birden fazla tekniğin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Önceliğiniz çektiğiniz fotoğrafların anlaşılır şekilde ve iyi aydınlatılmış biçimde görünmesi olmalıdır. Bulanık odaklanmamış netlikteki görseller veya karanlık görseller kimsenin dikkatini çekmeyecektir. Ürünü doğru bir konuma yerleştirip, net bir açı sağladıktan sonrasında, arka planda kalan objeleri flulaştırarak, ürünü ön plana çıkartmanız gereklidir. Doğru aydınlatılmış bir çekimin gerçekleştirilmesi için güneş ışığı yeterli olmayacaktır. Stüdyo aydınlatması ile fotoğraf çekmek veya mini stüdyo aydınlatması kullanmak en doğru tercih olacaktır. Biz ürün çekimlerimizde profesyonel ekip kullanarak stüdyo çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

 

  • Ürün Konumu ve Kadraj

Kadraj , bir görüntülenme açısıdır. Çekimi yapılacak ürünün öne çıkan belirli bir kısmını çekmeniz kadraj açısından fayda sağlamaktadır. Fotoğrafçının, ürünün belirli yerlerine odaklanarak çekim yapması, fotoğraf kalitesini yükseltmektedir. Şu sebeple yakından net bir şekilde belirtilen ürünler, müşterilere oldukça fazla fazla güven duygusu verecektir. Üstelik satış tekniği açısından da düzgün bir uygulamadır. Bu durumda ürün yakından belirli açıdan çekilirse, net bir görüntü oluşacağı için oldukça fazla tatminkar görünecektir. Ürünün türüne bakılacak olunursa, yakınlaşacağınız veya öne çıkartmak istediğiniz noktayı doğru tercih etmeniz gereklidir.

  • Ayrıntıları Önplana Çıkartmak

Ürünlerin ayrıntılarını belirtmek fazla önem taşır. Böylelikle görseli inceleyen müşteri ürünü fazlaca yakından görme imkanı bulabilecektir. Bunun yanında ayrıntılara yer verilen fotoğraflarda ürün de kendini daha verimli anlatabilme fırsatı elde edecektir.

  • Lüzumsuz Renk Efekti ve Metinler Kullanmayınız

Kullanılan ekipmanın iyi olması, anlaşılır ve kaliteli fotoğraflar elde etmenizi sağlayacaktır. Ürün haricinde dikkat dağıtan ayrıntılar eklemeyin. Dikkat dağıtan öğeler lensflare veya metinler olabilmektedir. Fotoğraftaki materyalelr üründen daha fazla öne çıkmamalıdır. Ek olarak çekilen fotoğraf üstünde renk efektleri yapılmamalıdır. Fotoğrafın kalitesini düşürebilmektedir. Bu nedenle hem sade bir görünüm hem de  ürünün yanına hoş durması için ürün ile alakası küçük objeler eklenmesi ilgi çekici sonuçlar verebilir. Şu sebeple buna benzer ilaveler resim standardını bozmakla kalmayıp, fotoğrafın amatör görünmesine de neden olacaktır.

  • Göz Alıcı Fotoğraflar

Tekstil sekötüründe gerçek modeller üzerinde çekim yapmak oldukça önemlidir. Tek başına elbise çekimi veya cansız manken kullanmak çok yapmacık duracaktır. Ürünün bedeninin, ölçülerinin ve giyim halinde nasıl durduğu anlaşılmadığı bu fotoğraflar müşterinindikkatini çekmeyecektir. İşte bu nedenle buna benzer çekimlerde bilhassa canlı manken üstünde çekim meydana getirmeye önem gösterin. Bu çekimler diğerlerine bakılacak olunursa, oldukça fazla maliyetli olsa da kazandığınız çıktılar sizi doyum edecektir. Sizlere en uygun fiyata ürün fotoğraf çekimi hizmetini sağlamaktayız. Studyomuzda ürün çekimi için fiyat telifi alabilirsiniz. Lütfen bize iletisim@arifemreeryilmaz.com veya +90 (551) 945 3328 nolu numaramız üzerinden iletişime geçiniz.

 

Bu konsept Görünümportre vs. fotoğrafçılığı şeklinde trend ya da trend olmayabilir, ancak görsellik ve dikkat çekiciliği yönünden ötekilerden oldukça fazla etkilidir. Şu şekilde bir hayal edin hepimizin güzel hazırlanmış bir sofra, kaliteli verilen bir yiyecek, salata veya meyve tabağı mevsime bakılacak olunursa, değişen sunumlar ve çeşitlilik  adına, fazlaca varlıklı malzemedir, hatta şahsi evimizde dahi bir fazla konsept bulabiliriz.