Android Youtube Reklam Engellemek – Tarayıcı ve Oyunlar Reklamları Silmek

Android Youtube Reklam Engellemek – Tarayıcı ve Oyunlar Reklamları Silmek

Çoğu hizmet veren internet siteleri için reklam önemli bir kazanç kapısıdır ve rahatsız edici şekilde kullanılmayan reklamlar üzerinden belli miktar kazanç sağlamalarını hoş görüyle karşılayabiliyoruz. Ancak herkes bu site sahipleri kadar iyi niyetli değil. Reklam bombardımanına tutan popuplar, click hijacking yönlendirmeleri ve rahatsız edici ardı arkası kesilmeyen reklamlar bizleri reklam engelleyici kullanmaya yönlendiriyor. Peki bilgisayar tarayıcısında olduğu kadar kolay şekilde bu reklam engelleme işlemini nasıl yapabiliriz? Android mağaza üzerinde tabiri caizse çöp denilecek kadar kötü reklam engelleme tarayıcıları mevcut. Bu tarayıcıları kullandığınızda sadece tarayıcı üzerinden eriştiğiniz sitelerdeki reklamları görmezsiniz. Ancak bu durumda tarayıcı özellikleri devreye giriyor ve alışık olduğumuz Chrome tarayıcısından farklı tarayıcı kullanmak istemiyoruz. Bazı reklam engelleme tarayıcıları sitedeki reklamları engelleyip kendi reklamlarını gösteriyor ve siz farkında olmuyorsunuz. Tarayıcıda Adblock eklentisi satın alındıktan sonra sessiz sedasız “güvenli reklamları göster” seçeneği aktif olarak gelmektedir. Bir reklam engelleme eklentisinde reklamları göster seçeneğinin olması ayrı bir komedi. Turkcell gibi operatör sağlayıcıları ise para karşılığı reklam engelleme hizmeti sunuyor. Bu servisle uygulama içerisindeki reklamlar da yok oluyor ancak sadece operatör internetinde geçerli oluyor. Wifi üzerinden geçerli olmuyor. Konuyu fazla uzatmadan Android cihazlarda nasıl en verimli şekilde reklam engelleyebileceğinizden bahsedeceğim. Çünkü çoğu uygulama şarj ve işlemci tüketmekte bunu da tercih etmek istemeyiz.

 

Brave Browser: Fast Adblocker Nedir?

Brave Browser bildiğimiz Chrome tarayıcıdır ve tüm özellikleri ile aynıdır. İsmi sizi yanıltmasın. Google’un resmi olarak sunduğu açık kaynak kod kütüphanesi olan Chromium Frameworkleri düzenlenerek modlanmış bir Chrome tarayıcısı kullanacaksınız. Chrome ile eş değer güncelleme almaktadır. Chrome tarayıcıda bir eklenti kurulmuş gibi düşünebilirsiniz. Brave tarayıcı ile tüm reklamları opsiyonel olarak engelleyebilirsiniz. Tarayıcı üzerinde Aslan sembolüne tıklayarak istediğiniz sitede reklam engellemesini devredışı bırakabilirsiniz. Reklam engelleme yanında veri tasarrufu, sorgu sayısı azaltma ve zararlı kodları engelleme gibi özellikleri de bulunan Brave tarayıcı hız ve performans konusunda oldukça başarılıdır. Brave indirmek için buraya tıklayın. Youtube’a tarayıcıdan girecekseniz kesinlikle reklam görmeyeceksiniz.

reklam engelleme

Android DNS ile Reklam Nasıl Engellenir?

Akıllı TV’lerde dahil olmak üzere bu DNS’leri kullanarak temel düzeydeki reklamları engelleyebilirsiniz. Ancak büyük bir performans beklemeyin çünkü reklam sektörü düşündüğünüzden çok daha gelişmiş bir halde. Bu nedenle DNS aktif ettikten sonra hala reklam görmeniz çok olasıdır. DNS adresleri;

176.103.130.130

176.103.130.131

Telefon ve diğer cihazlarda DNS değiştirme işlemi benzerdir. Bu benzer işlem Ağ bağlantısı üzerinden bağlı modem adı bulunup gelişmiş seçenekleri ulaşılır ve Ağ maskesi seçeneği üzerinden dns ekleme yeri bulunur. Farklı cihazlar kullanıyorsanız, telefon üzerinden wifi de bağlı ağı bulup gelişmiş seçeneklere bir göz atın.

Samsung DNS Nasıl Değiştirilir?

Samsung > Menü > Ayarlar > Wi-fi ayarları kısmına geliniz. Etkin hale getirmek için ağa bağlanın. Önünüze gelen iki seçenek olacak “ağ yapısını değiştir” yazısına tıklayınız. Gelişmiş Seçenekleri göster tıklayınız. Aktifleştirerek Ip Ayarlarıkısmına gelip karşınıza çıka bölümde Statik seçeneğini seçin ve DNS değiştirmek için açılan sekmede DNS1 ve DNS2bölümleri gözünüze çarpacaktır. Buraya Google DNS ayarları olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 giriyoruz. Bu sayede telefonumuzun DNS ayarlarını yapmış olacağız.

 

Youtube Reklam Engelleme OGYoutube Nedir?

OGYoutube, mevcut Youtube uygulamasının modlanmış bir halidir. 3. parti bir yazılımdır bu nedenle her kaynaktan kesinlikle indirmeyin. İnternette OGYoutube diye site bile açanlar var. Telefonunuza casus yazılım kuruyorlar. Reklamlarını engellemek en zor platform Youtube olduğu için bu fırsattan istifade ediyorlar. Size temiz ve virüssüz olan bir bağlantı vereceğim. Bununla beraber uygulama izinlerinden Kamera ve diğer tüm izinleri devredışı bırakacağız. Uygulama hiçbir verimize erişemeyecek böylece. Güvenlik güvenliktir. OG Youtube özellikleri şunları sunar;

reklam engelleme
Uygulama içerisinde indirme ve arkaplanda oynatma butonları

 

  • Youtube Reklamlarını engeller
  • Müzikleri arkaplanda çalar
  • Videoları küçük pencerede çalıştırır. Mesajlaşırken video izleyebilirsiniz örneğin.
  • İstediğiniz videoyu indirip, internetsiz izleyebilir, dinleyebilirsiniz.
  • Telefon kilitli haldeyken, videoları oynatmaya devam eder. (Ekran kapalıyken müzik dinlemek)

Görüldüğü üzere Youtube Red ile sunulan her özelliği sunmuş bununla beraber indirme gibi fazladan özellikte sunulmuş. Neden Youtube Red gibi paralı ve gereksiz bir hizmet kullanmamanız için güzel bir neden olmuş oluyor.

Og Youtube İndirmek için buraya tıkla.

 

 

 

reklam engelleme
İndirilen videolar ayrı bir sembol ile klasörde depolanıyor. Bu klasör soldaki indirilenler

Uygulama yöneticisinden tüm izinleri devredışı bırakmanızı tavsiye ediyorum.

reklam engelleme

Oyun ve Oyunlarda Reklamlar Nasıl Engellenir?

Luckpatcher denilen APK düzenleme yazılımıyla uygulamaları modlayarak reklamları temelli silmek mümkün ancak bu işlem çok uzun sürmektedir. Adguard ile host dosyası üzerinden reklam engelleyeceğiz. Oyun içi reklamlar Google servislerini kullanmaktadır ve Adguard bu servisleri ve benzer servisleri engelleyen bir koruma sağlamaktadır. Yukarıdaki işlemlerden bağımsız kullanabileceğiniz bu uygulama tıpkı VPN bağlanır gibi oyuna girmeden önce açmanız gereklidir. Bunun hep açık olması şarjınızı tüketebilir.

Adguard indirmek için buraya tıkla. 

 

Operatör Paralı Reklam Engelleme Servisleri

Paralı reklam engelleme servisleri 3G, 4G gibi operatör internetinde çalışmaktadır. Ben pek tavsiye etmiyorum bu hizmeti. Bu serviste uzak sunucudan host bağlantıları ile engelleme yapmaktadır ve Adguard ile aynı işlemi yapmaktadır. Para harcamayı seviyorsanız kullanabilirsiniz.

Turkcell Reklam Engelleme Servisi

Mobil data üzerinde ziyaret ettiğiniz sayfalarda ya da kullandığınız uygulamalarda karşınıza çıkan reklamları engellemek artık mümkün.  Hesabım, turkcell.com.tr veya SMS üzerinden aylık 3,50 TL’ye abone olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabım, turkcell.com.tr veya SMS üzerinden aylık 3,50 TL’ye abone olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. SMS ile abone olmak için REKLAM ENGELLE yazıp 2200’a gönderebilirsiniz. Reklam Engelleme servisi sadece Turkcell data bağlantısı üzerinden çalışır. WiFi ile bağlı olduğunuz durumlarda servis çalışmaz.

 

Uygulama Modlayarak Reklam Engellemek (Root Gerektirmez)

Adım 1 : Reklam kaldırma işlemini başlatmak için ilk olarak Android cihazınızı kingroot uygulaması yardımıyla rootlayın. Başlamak için cihazınızı rootlamanız gerekir. Internet’te birçok kaynak var; ayrıca bir android cihazının root dizini hakkında da youtube.com üzerinden öğretici videoları izleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, root süreci farklı cihazlarda farklı olabilir. Yani root yapma eğitimi için telefon modelinizle arama yapın.

Adım 2 : Lucky Patcher APK’yi internet sitemizden indirin ve Android cihazınıza kurun.

Adım 3 : Örneğin, popüler bir uygulama olan “Virüs Temizleme” uygulamasının reklamlarını nasıl kaldırırız?

Uygulama eğer telefonunuzda varsa içerisinde reklam olduğunu sizler de görebilirsiniz. Şimdi o reklamı kaldırmanın zamanı geldi!

Adım 4 :

Lucky Patcher uygulamasını açın.

Açtıktan sonra, uygulamanın cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaları ekranınıza getirdiğini göreceksiniz.

Şimdi, reklamları kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin. Örneğin, Virüs Temizleme uygulamasından reklam kaldırıyoruz. Bu yüzden o uygulamaya bastık.

Adım 5 : Farklı seçeneklere sahip bir menü göreceksiniz. Devam etmek için şimdi “Düzenlenmiş APK Oluştur” kısmını seçin.

Adım 6 : Şimdi başka bir menü göreceksiniz. Devam etmek için “Reklamları Kaldır” düğmesine basın.

Adım 7 :

Bir sonraki menüde iki seçenek göreceksiniz. “Reklamları Kaldırmak için Yama” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Adım 8 :

Bu menüde, reklamları kaldırmak için birçok seçenek bulacaksınız. Ancak tek yapmanız gereken “Uygula” düğmesine basmak.

Şimdi uygulamayı düzeltmesi için kısa bir süre bekleyin.

Son olarak başarılı olduğuyla ilgili bir mesaj içeren sonucu göreceksiniz.

Tebrik ederiz! Reklamları uygulamadan başarıyla çıkardınız.

Şimdi yeni oluşturduğumuz apk’dan uygulamayı açın ve keyifle kullanmaya devam edin.

 

lucky patcher reklam engelleme

lucky patcher reklam engelleme