Alexandra Daddario En İyi Filmleri – Seksi Güzel Alexandra Daddario Dizileri

Alexandra Daddario Kimdir?

Alexandra Daddario, 16 Mart 1986 yılında Amerika Birleşik Devletleri‘nde New York eyaletinde avukat bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Kimlikteki adı Alexandra Anna Daddario’dır. Babası Richard C. Daddario ve annesi Christina Daddario’dur. Catharine Daddario ve Matthew Daddario isimlerinde kız ve erkek iki kardeşi vardır. Matthew Daddario’da tıpkı Alexandra gibi oyunculuk dünyasına girmiştir. Alexandra, Marymount Manhattan College’de öğrenim görmüştür. Oyunculuk kariyerine ilk olarak on altılı yaşlarındayken, 2002 yılında All My Children adlı televizyon dizisinde Laurie Lewis karakterini canlandırarak başladı. Bu dizi 1970-2013 yılları arasında 43 sene devam eden Amerika Birleşik Devletleri’nin en uzun süren dizisidir. Ününü bu diziyle yakalamıştır. En bilindik filmleri; 2005 yapımı Mürekkep Balığı ve Balina, 2013 yapımı Percy Jackson: Canavarlar Denizi ve 2017 yapımı Baywatch / Sahil Güvenlik filmidir.

Alexandra Daddario

Oyuncu Alexandra Daddario (True Detective Dizisi)

Alexandra Daddario Filmografisi

2018 – Nomis (Rachel) (Film)
2017 – The Layover (Kate) (Film)
2017 – We Have Always Lived in the Castle (Constance Blackwood) (Film)
2017 – When We First Met (Avery Martin) (Film)
2017 – The House (Corsica) (Film)
2017 – Sahil Güvenlik / Baywatch (Summer Quinn) (Film)
2016 – Baked in Brooklyn (Kate) (Film)
2016 – Robot Chicken (Theresa Johnson / Lena) (Dizi)
2016 – The Choice – Aşkın Seçimi (Monica) (Film)
2016 – Workaholics (Donna) (Dizi)
2015 – American Horror Story (Natacha Rambova) (Dizi)
2015 – San Andreas Fayı (Film)
2015 – The Last Man on Earth (Victoria) 1 bölüm (Dizi)
2014 – New Girl (Michelle) (Dizi)
2014 – Eski Sevgiliyi Gömmek (Olivia) (Dizi)
2014 – Married (Ella the Waitress) (Dizi)
2014 – Burying the Ex (Olivia) (Film)
2014 – True Detective (Lisa Tragnetti) (Dizi)
2013 – Teksas Katliamı 3D (Heather Miller) (Film)
2013 – Percy Jackson: Canavarlar Denizi (Annabeth Chase) (Film)
2012 – It’s Always Sunny in Philadelphia (Ruby Taft) (Dizi)
2011 – Hall Pass (Paige) (Film)
2011 – Ejderha Dövmeli Kız (Genç Harriet Vanger) (Film)
2011-2012 – Parenthood (Rachel) (Dizi)
2010 – Percy Jackson ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı (Annabeth Chase) (Film)
2010- Bereavement (Allison) (Film)
2009 – Life on Mars (Emily ‘Rocket Girl’ Wyatt) (Dizi)
2009 – Damages (Lily Arsenault) (Dizi)
2009 – White Collar (Kate) (Dizi) (6 Bölüm)
2009 – Law & Order: Criminal Intent (Konuk oyuncu) (Dizi)
2007 – The Babysitters (Barbara Yates) (Film)
2006 – Law & Order (Konuk oyuncu) (Dizi)
2006 – Soprano Ailesi (Konuk oyuncu) (Dizi)
2006 – Conviction (Vanessa) (Konuk oyuncu) (Dizi)
2005 – Law & Order: Criminal Intent (Konuk oyuncu) (Dizi)
2005 – The Squid and the Whale (Pretty Girl) (Film)
2004 – Law & Order (Konuk oyuncu) (Dizi)
2002 – 2003 – All My Children (Laurie Lewis) (Dizi) (43 Bölüm)

Alexandra Daddario En İyi Filmleri

The Squid and the Whale (Mürekkep Balığı ve Balina) – 2006

Başarılı bir akademisyen ve yazar olan Bernard’ın hayatı karısı Joan’ın kendindeki yazarlık yeteneğini keşfetmesi ile altüst olur. Kıskançlık krizleri yaşamaya başlayan çiftin boşanma kararı alması ise Berkman ailesinin genç fertleri Frank’le Walt’un hayatını altüst edecektir.

Mürekkep Balığı ve Balina filminden Alexandra Daddario
Mürekkep Balığı ve Balina filminden Alexandra Daddario

The Babysitter – 2007

Cole sıradan bir aile hayatı olan, okulunda arkadaş edinmekte zorlanan bir çocuktur. Cole aynı zamanda bakıcısı Bee’ye deliler gibi aşıktır. Bee, Cole’un olmadığı her şeydir; havalıdır, çekicidir, eğlencelidir… Bee’nin Cole’a bakıcılık yaptığı sıradan bir akşamda gizlice yatağından çıkan Cole, Bee ve arkadaşlarını gözetlemeye başlar. Ancak hiç ummadığı sahnelere tanık olacaktır. Zira Bee ve arkadaşları aslında ayinler ve cinayetlerle dolu bir hayat yaşamaktadırlar. Cole’un önünde bu genç katillerden kaçmaya çalışarak geçirmesi gereken kanlı ve uzun saatler vardır…

The Babysitter Alexandra Daddario
The Babysitter Alexandra Daddario

The Choice (Aşkın Seçimi)  – 2016

Nicholas Sparks’ın çok satan romanından uyarlanan The Choice’un yönetmenliğini Ross Katz üstlenirken, filmin başrollerinde Alexandra Daddario, Benjamin Walker, Maggie Grace, Teresa Palmer, Tom Wilkinson bulunuyor. Mutlu ve hayatından hoşnut tıp talebesi Gabby Holland’ın, kadınların karşı koyamadığı Travis Shaw’a komşu olması, ikiliyi hiçbir zaman hayal edemeyecekleri olaylara dahil eder. Travis, oldum olası bir kadınla ciddi bir ilişki yaşamanın rahat hayat tarzını kısıtlayacağına inanmakta, Gabby ise uzun soluklu bir ilişki yaşamakta olduğu erkek arkadaşıyla izdivaç etmek üzeredir. Ta ki karşı koyulmaz bir arzu, ters çiftin özenle tasarılanmış hayatlarını alt üst edene kadar. Fırtınalı bir flört aşamasının hemen peşinden Gabby ve Travis izdivaç edip, el ele yürüyen ve her kararı beraber alan bir aile kurar, bir gün içlerinden biri hayatlarının en ehemmiyetli seçimini tek başına yapmak zorunda kalana kadar.

The Choice Alexdra Daddario

San Andreas – 2015

California’da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi’nin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının hemen peşinden yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom’un yaşadıklarını ön tasarıya alan film, genç adamın duygusal hayatı ile sorumluluklarını balansta tutma gayretine odaklanıyor.
Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma kaptanı ve artık araları pek de iyi olmayan eşi, Los Angeles’tan San Francisco’ya, kızlarını kurtarmak için yola çıkarlar. Ancak, kuzeye yaptıkları bu tehlikeli yolculuk, daha yalnızca bir başlangıçtır. Ve ne vakit en kötüsü artık bitti diye düşünseler, daha da kötüsü başlamaktadır.

San Andreas Alexdra Daddario

Percy Jackson: Sea of Monsters (Percy Jackson: Canavarlar Denizi) – 2013

Olympos’un Deniz tanrısı Poseidon’un erkek çocuğu Percy Jackson’ın serüvenleri, Thor Freudenthal’ın yönettiği ikinci filmle devam ediyor. İlk filmde güçlerini keşfeden ve annesini kurtarmak için arkadaşlarıyla beraber uzun bir yolculuğa çıkan Percy Jackson, bu defa mitolojik bir efsane olan Altın Post’u bulmaya çalışacaktır. Görevi başarıyla bitirirse, hıyanet uğramış kamplarını ve Olympos’u kurtaracaktır. Bir kez daha arkadaşlarıyla birlikte, bu kez ‘Canavarlar Denizi’ne doğru yelken açan Percy Jackson, Titan saldırıları ve mistik varlıklarla dolu bu yolculukta, hem kuzeni Luke’u durdurmalı hem de  uyanmakta olan daha önceki bir iblisi durdurmak zorundadır.
Çok satan roman serisinden uyarlanan fantastik gençlik filminin başrolünü Logan Lerman üstlenirken, kadroda kendisine Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson ve Jake Abel gibi genç isimler eşlik ediyor.

Percy Jackson Alexandra Daddario
Percy Jackson Alexandra Daddario

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (Percy Jackson & Olimposlular Şimşek Hırsızı) – 2010

Yönetmen Chris Columbus, bu heyecan verici senaryoyu Rick Riordan’ın aynı isimli romanından sinemaya adapte etmiş. Birçoksatar kitaptan uyarlanan bu film, babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy ismindeki gencin zorlu hikayesini anlatıyor. Serinin bu ilk filminde Percy kendini kanıtlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor.

Olympians: The Lightning Thief
Olympians: The Lightning Thief

Baywatch (Sahil Güvenlik) – 2017

Mitch Buchannon kendini işine adamış, cesaretli ve mesuliyet sahibi bir cankurtarandır. Mesul olduğu koyu savunmak onun için her şeyden önce gelmektedir. Emerald körfezinde bir mahalli kahramana dönüşmüştür. Onunla beraber çalışan ekibiyle hiçbir meselesi yoktur ve ekip görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirmektedir. Ancak günün birinde aralarına yeni bir ekip azası daha katılır. Bu küstah yeni cankurtaran Mitch’in sinirlerini bir hayli zorlayacaktır. Ancak koyu tehdit eden bir suç tasarısı su yüzüne çıkınca ikili aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp beraber olmak zorundadır… 90’ların ünlü dizisi Sahil Güvenlik (Baywatch) beyazperdeye uyarlanan filmin başrollerini Dwayne Johnson ve Zac Efron üstlenirken, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Jon Bass, Kelly Rohrbach ve Ilfenesh Hadera da kadroda bulunuyor.

 

Baywatch Alexandra Daddario
Baywatch Alexandra Daddario

Texas Chainsaw (Teksas Katliamı 3D) – 2013

1974 seneninde, Texas’ta küçük bir kasabada yaşayan genç Sally, şehiri yerle bir eden ve arkadaşlarını öldüren Sawyer çetesinden kurtulabilmeyi muvaffak olur. Bu olaydan uzun yıllar sonra, hiç tanımadığı büyük annesinin kendisine bir malikaneyi kalıt bıraktığını öğrenen Heather Miller, hanesi görmek üzere arkadaşlarıyla beraber bir yolculuğa çıkar. Heather arkadaşları Nikki, Ryan ve Kenny ile yoldan aldıkları otostopçu Darryl ile birlikte malikaneye varınca, oldukça zevkli ve zengince döşenmiş bir haneyle karşılaşırlar. Heather mirası ancak satmama koşuşuyla devralabilecektir ve büyükannesi yazdığı bir mektuptaki direktiflere uymak zorundadır. Hane tüm görkemine karşılık ayrılınmış gibidir ancak rutubetli bodrum katında var olmaya devam eden dehşet tüm diriliğiyle onları beklemektedir…
John Luessenhop tarafından yönetilen Texas Chainsaw Massacre 3D, The Texas Chainsaw Massacre ananenini sürdüren altıncı film olurken, 1974 seneninde çekilen özgün filmin sonrasında yaşananları konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood, James MacDonald ve John Dugan gibi genç isimlerden oluşuyor.

Texas Chainsaw Alexandra Daddario

The Hottest State (En Sıcak Eyalet) – 2006

Genç yaşta oyunculuğa adım atan William, daha fazla imkana sahip olmak için yaşadığı küçük Teksas kasabasından taşınıp talihini New York’ta aramak ister. New York’a vardığında kariyeri için çabalamayı tasarılarken Sarah isimli son derece çekici ve güzel bir müzisyenle tanışır. Bu karşılaşma sürprizlerle doludur ve ikisinin üzerinde bir nevi ‘ilk görüşte aşk’ tesiri bırakmıştır. Çok geçmeden ikisi arasında ihtiras dolu bir aşk başlar. Ancak bu mutlu günler uzun sürmeyecektir. Sarah’ın problemleri sebebiyle biten ilişki William’ı büyük bir bunalıma sürükleyecek ve hayatını gözden geçirmek üzere tekrar Teksas’a dönmesine kapı aralayacaktır. Before Sunrise ve Before Sunset filmlerinde başrol oyuncusu olarak gördüğümüz Ethan Hawke senaryosunu da yazdığı bu filmde yönetmenlik için kolları sıvamıştı.

 

Hall Pass (Açık Çek) – 2011

Rick’ye (Owen Wilson), karısı tarafından başka kadınlarla birlikte olma izni verilir. Böylece Rick ile arkadaşı Fred (Jason Sudeikis) çapkınlık turlarına başlarlar. Film de bundan sonra kopar. Çünkü Rick başka kadınlara kur yaparken eşi de boş durmaz ve başka erkeklere kur yapmaya başlar. Fakat verilen bu “Açık Çek” kahramanlarımızın başına hiç de ummadıkları dertler açacaktır…

Burying the Ex – 2014

Başrollerini Anton Yelchin ve Ashley Greene’in paylaştığı Burying the Ex; son yılların en sık kullanılan sinemasal trendlerinden biri haline gelen bir başka zombi parodisi. Max’in monotonlaşmaya başlayan ilişkisi, hayatını kaybeden kız arkadaşı yüzünden aniden ters yüz olur. Fakat Max’in yalnızlığı pek de uzun sürmeyecektir çünkü ölen kız arkadaşı, sevgilisinin hasretine dayanamamış ve mezarından çıkarak sevdiği adama geri dönmüştür.

Burying the Ex
Burying the Ex

Baked in Brooklyn – 2016

Bir adam işini kaybettikten sonra ot satmaya karar verir, ancak işin talebi ve işi paranoyak birinin devralmaya başlamasıyla birlikte bir zaman sonra işleri durur..Para kazanmak için çözüm bulmak zorundadır.

Baked in Brooklyn
Baked in Brooklyn

 

Alexandra Daddario En İyi Dizileri

True Detective – 2014

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar.

True Detective
True Detective

American Horror Story – 2011

Her bir sezonu başka bir hikayeyi konu alan American Horror Story, ilk sezonunda lanetli bir ev üzerinden ilerleyerek, bizi bu evin zaman içindeki sakinleri ile tanıştırdı. 2. sezonda ise hikayenin odağında bir akıl hastanesi var. Bu kez yıllar öncesine gidecek ve bu akılalmaz hastanede yaşananlara tanık olacağız..

American Horror Story
American Horror Story
Alexandra Daddario Fotoğrafları

 

Alexandra Daddario
Alexandra Daddario

 

Alexandra Daddario
Alexandra Daddario

DESTEK PLATFORMU üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Diğer gönderiler için Gönderiler bağlatısını kullanabilirsiniz.