ankara-grafiker

365 Alışveriş Merkezi Ankara – İletişim Bilgileri ve Adresi

365 Alışveriş Merkezi

365 Alışveriş Merkezi

365 AVM, Birlik Mah. 428.Cad. No:41 Yıldız-Çankaya / Ankara adresindedir. 0312 450 0 365 numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz. -2. kat, -1. kat, giriş kat, 1.kat ve 2. kat olmak üzere Toplamda 5 katlıdır. Rahat dolaşım ve ulaşım için oluşturulan yatay ve düşey giriş-çıkışlar, 365’te alışverişe ayrılan vaktin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Bu mimari düzen sayesinde mağazalar arası geçişler kolaylaşıyor ve ziyaretçiler sadece ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yapılabilme imkanına kavuşuyor. Kategorik olarak ayrılmış mağaza karması, kolay & rahat alışverişin de kapılarını aralıyor.

365 avm

 

 

365 AVM İçerisindeki Mağazalar Nelerdir?

ankara-grafiker

 

Alışveriş Merkezi kısa adıyla AVM’ler, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi’nin (ICSC) beyanına göre kiralanabilir alanı (GLA) en az 5 bin metrekare olan, bir bütün olarak planlanan, inşa edilen, yönetilen ünite ve ortak alanlar ihtiva eden bir gayrimenkuldur. Tüketicilerin her tür ihtiyacını karşılamak üzere birden fazla satıcının bulunduğu yapılara alışveriş merkezi denir. Alışveriş merkezleri içerisinde giyimden mobilyaya, marketten restoranlara, eğlence alanlarından teknoloji marketlerine kadar her sektörden mağaza bulundurur.

ICSC’nin AVM Standartları Nedir?

ICSC’ye göre alışveriş merkezleri, “geleneksel” ve “özellikli” olarak iki ana başlıkta toplanıyor. ICSC standartları, bir Avrupa alışveriş merkezini, brüt kiralanabilir alanı (GLA) en az 5 bin metrekare olan, bir bütün olarak planlanan, inşa edilen, yönetilen ünite ve ortak alanlar ihtiva eden bir gayrimenkul olarak tanımlıyor. Oysa Türkiye’de 5 bin metrekarenin altındaki AVM’ler de bu kateoride değerlendirilmeye alınmıştır.  Standartlar, alışveriş merkezlerini “geleneksel” ve “özellikli” biçiminde iki geniş kategoride gruplandırıyor.